Filtry powietrza w klimatyzatorach Rotenso
data aktualizacji: 18-05-2018, 09:59 – artykuł promocyjny
Od współczesnych klimatyzatorów wymaga się skutecznego chłodzenia, grzania oraz uzdatniania powietrza. Dlatego też przed zakupem należy uwzględnić również oferowane przez daną markę rozwiązania filtrujące. Usunięce z powietrza kurzu, grzybów, bakterii oraz wirusów i alergenów ma duże znaczenie dla naszego komfortu oraz zdrowia.
Właściwie dobrane filtry wpływają na jakość powietrza wypływającego z klimatyzatora. Ma to bezpośredni wpływ na nasze samopoczucie w klimatyzowanym pomieszczeniu. Normą w większości obecnych na rynku urządzeniach są filtry wyłapujące zanieczyszczenia stałe i ciekłe, ale coraz częściej pojawiają się również filtry wyłapujące kurz.
Sprawdź >> Filtry powietrza do wentylacji
Technologie filtracji powietrza stosowane w klimatyzatorach Rotenso
-
Filtr Cold Nano iAIR
Główną rolą filtrów katalitycznych jest usunięcie z powietrza nieprzyjemnych zapachów (np. dymu papierosowego) oraz szkodliwych związków organicznych i lotnych cząsteczek formaldehydu. Jego budowa oparta na powłoce i włóknach pozwala wychwycić ponad 90 procent alergenów w ciągu 2,5 godziny.
-
Filtr antybakteryjny HEPA iAIR
Stosuje się je w celu dezynfekcji powietrza. Filtr wykonuje się ze szkła spiekanego, dzięki czemu filtracja powietrza odbywa się przez pory wielkości 0,3 µm. Dodatkowym atutem tej „zapory” jest wykorzystanie enzymów, które „żywiąc” się brudem trwale go usuwają. Za pośrednictwem tego filtra zlikwidowane są niemal wszystkie zanieczyszczenia mechaniczne. Niewątpliwym atutem bariery HEPA jest dezynfekcja powietrza z komórek grzybów, pierwotniaków i bakterii oraz wirusów na poziomie 99,97%, dzięki czemu takie powietrze staje się sterylne.
-
Filtr Plasma iAIR
Filtr plazmowy jest rodzajem filtra elektrostatycznego. W jego wnętrzu dochodzi do wyładowań elektrostatcznych, które odpowiadają za powstanie plazmy niskotemperaturowej. Reakcja zachodząca między plazmą a cząsteczkami tlenu prowadzi dow powstania aktywnych elektrycznie atomów odpowiedzialnych za neutralizowanie m.in. przykrych zapachów oraz usuwanie cząstek kurzu, bakterii, grzybów czy sadzy. Efektem końcowym jest wytworzenie ozonu o właściwościach bakterjobójczych.
-
Super Jonizator iAIR
Jonizator ma za zadanie wytworzyć ujemnych jonów tlenów. Warunkiem koniecznym jest wysokie napięcie. Jony ujemne wytrącając pył i kurz z wdychanego powietrza, likwidują także mikroorganizmy, które się w nich znajdują. Zabieg ten ma pozytywny wpływ na nasze samopoczucie, zmniejszając zmęczenie, które likwiduje stres i nerwowość, ale również ułatwiają zrelaksowanie się i regulują ciśnienie tętnicze. Poprawa elektrochemiczna powietrza działa przeciwbólowo, redukuje alergie oraz oczyszcza powietrze z bakterii, dymu, pyłu i kurzu.
-
Filtr z aktywnym węglem
Filtr z aktywnym węglem ma za zadanie oczyszczenie przepływającego przez niego powietrza ze szkodliwych gazów. Dzięki zjawisku adsorpcji przyciąga on szkodliwe gazy do swojej powierzchni. Ilość węgla aktywnego znajdującego się w filtrze pozwala na eliminowanie ok. 90% gazów takich jak np. ozon, węglowodory, związki siarki i azotu w całym okresie eksploatacji filtra. Filtr skutecznie eliminuje nieprzyjemne i niepożądane zapachy. Wytworzona na powierzchni powłoka elektrostatyczna wyłapuje cząstki kurzu oraz sierści zwierząt.
-
Filtr z witaminą C
Filtr emituje witaminę C, która następnie wchłaniana jest przez skórę osób znajdujących się w obrębie działania klimatyzatora. Witamina C zapewnia ochronę przed szkodliwym działaniem promieni ultrafioletowych, stymuluje produkcję kolagenu oraz zmniejsza poziom stresu.
-
Filtr z aktywnym węglem i z witaminą C
Filtr łączy w sobie właściwości filtra z aktywnym węglem – usuwanie szkodliwych gazów z powietrza oraz filtra z witaminą C, który ma prozdrowotne atrybuty.
-
Filtr Nano fotokatalityczny TiO2
Dwutlenek tytanu (TiO2) rozdrobniony do wielkości nanocząsteczek, ma wspaniałe właściwości fotokatalityczne. Reakcja chemiczna zachodząca wewnątrz filtra odpowiada za rozkładanie zabrudzeń organicznych: spalin, gazów oraz bakterii. Filtr z TiO2 ma mocne właściwości samoczyszczące, superhydrofilowe, bakteriobójcze, antystatyczne, dezodoryzujące oraz czyszczące powietrze.
-
Filtr z jonami srebra Silver Ion
Srebro słynie ze swoich bardzo silnych właściwości bakteriobójczych. Toksyczne dla wyłapywanych przez niego mikrorganizmów są zwłaszcza jony srebra, które działają na ich pojedyncze komórki. Dzięki katalitycznym właściwością srebra utlenieniu ulega materiał genetyczny komórki. Skuteczność filtru z jonami srebra obejmuje likwidację przeszło 99,99% bakterii i grzybów.
-
Filtr 3M HAF
Opracowane przy użyciu innowacyjnej technologii filtry HAF posiadają otwarte kanały przepływowe oraz ładunek elektrostatyczny w celu jeszcze lepszego wyłapywania i zatrzymywania cząsteczek. Filtry 3M HAF pomagają wyłapać kurz i pył. Ze względu na brak ramek oraz samonośną konstrukcję filtr może być łatwo dostosowany do już istniejącej instalacji.
-
Filtr jonizujący
Jego działanie opiera się na uwalnianiu ujemnych jonów, które neutralizują jony dodatnie. Proces ten pomaga utrzymać świeże powietrze. Poprawa elektrochemiczna powietrza ma pozytywny wpływ na samopoczucie – łagodzi stres i poprawia odporność.
Kilka warstw filtrujących w klimatyzatorach Rotenso to dodatkowy atut. Dobór w zależności od zanieczyszczeń występujących w danym pomieszczeniu podnosi atrakcyjność systemów filtrujących. Filtry wychwytują pyły i drobnoustroje z powietrza, dlatego wymagają regularnego czyszczenia i wymiany. W przeciwnym wypadku spadnie wydajność urządzenia a pobór energii będzie większy. Modele o bardziej zaawansowanej technologii mają wbudowany system Automatycznego Oczyszczania iAIR działający po wyłączeniu jednostki. Dzięki temu na bieżąco jesteśmy chronieni przed powstawaniem nieprzyjemnych zapachów oraz namnożeniu się bakterii.
Wymagania stawiane przed klimatyzatorami oraz wiedza o filtrach wybieranych do klimatyzatorów Rotenso pozwala zastosować odpowiednie rozwiązania. Bardzo ważny jest również fakt wydłużenia prawidłowej pracy jednostki zewnętrznej.
Żródło: THERMOSILESIA










-
Ogrzewanie domu pompą ciepła - czy warto?
- Jak usunąć pył z powietrza na stanowisku pracy?
-
Elektryczne promienniki podczerwieni - strefowe ogrzewanie hal, magazynów i warsztatów
-
Podłogowe ogrzewanie kanałowe
-
Obalamy mity dotyczące kotłów na paliwo stałe
-
Grzejniki typu REGULUS a komfort cieplny w domu
-
Kurtyny powietrzne Systema - sposób na ograniczenie strat ciepła w budynkach przemysłowych
- Wszystko o wietrzeniu mieszkania



-
Klima-Therm w gronie członków PSME
-
Klimatyzatory TCL i Mistral czekają w magazynach Lindab
- Uprawnienia konieczne do montażu klimatyzacji
- Powrócił do sprzedaży preparat Coil-Coil firmy Rectorseal
- Pompy ciepła i urządzenia klimatyzacyjne SEVRA wygrywają jakością
-
Wyjątkowa oferta limitowana na kanał elastyczny Flexo System Duct od HAVACO
- Kamera termowizyjna testo 883 dla audytorów energetycznych
- Urządzenia KAISAI i FUJITSU na liście ZUM - dofinansowania

- Właściwy dobór ogrzewania dla obiektów halowych
- Producent rekuperatorów PRO-VENT MISTRAL. Doświadczenie i kompetencje budowane przez lata
- ARV - innowacyjne rozwiązania klimatyzacyjne
- Centrala wentylacyjna z odzyskiem ciepła HRU-SlimAIR
-
Zdrowa klimatyzacja - klimatyzatory Haier
- MINIBEL - niewielkie urządzenie, duży komfort
- Wentylatory promieniowe RadiCal w klimatyzacji precyzyjnej
- Kratka wyciągowa z automatyczną regulacją - Lindab ALIZE AUTO
- Wymagania EKOPROJEKTU dla urządzeń grzewczych
- Elektryczne promienniki podczerwieni - strefowe ogrzewanie
- Środki do czyszczenia parowników i skraplaczy Rectorseal
- Wentylatory QUIET - cichsze niż szept