Wienkra

Filtry powietrza w klimatyzatorach Rotenso

data aktualizacji: 18-05-2018, 09:59 – artykuł promocyjny

Od współczesnych klimatyzatorów wymaga się skutecznego chłodzenia, grzania oraz uzdatniania powietrza. Dlatego też przed zakupem należy uwzględnić również oferowane przez daną markę rozwiązania filtrujące. Usunięce z powietrza kurzu, grzybów, bakterii oraz wirusów i alergenów ma duże znaczenie dla naszego komfortu oraz zdrowia.

Właściwie dobrane filtry wpływają na jakość powietrza wypływającego z klimatyzatora. Ma to bezpośredni wpływ na nasze samopoczucie w klimatyzowanym pomieszczeniu. Normą w większości obecnych na rynku urządzeniach są filtry wyłapujące zanieczyszczenia stałe i ciekłe, ale coraz częściej pojawiają się również filtry wyłapujące kurz.

 

Sprawdź >> Filtry powietrza do wentylacji

 

Technologie filtracji powietrza stosowane w klimatyzatorach Rotenso

 

 • Filtr Cold Nano iAIR

Główną rolą filtrów katalitycznych jest usunięcie z powietrza nieprzyjemnych zapachów (np. dymu papierosowego) oraz szkodliwych związków organicznych i lotnych cząsteczek formaldehydu. Jego budowa oparta na powłoce i włóknach pozwala wychwycić ponad 90 procent alergenów w ciągu 2,5 godziny.

Technologie filtracji powietrza stosowane w klimatyzatorach Rotenso
 

 • Filtr antybakteryjny HEPA iAIR

Stosuje się je w celu dezynfekcji powietrza. Filtr wykonuje się ze szkła spiekanego, dzięki czemu filtracja powietrza odbywa się przez pory wielkości 0,3 µm. Dodatkowym atutem tej „zapory” jest wykorzystanie enzymów, które „żywiąc” się brudem trwale go usuwają. Za pośrednictwem tego filtra zlikwidowane są niemal wszystkie zanieczyszczenia mechaniczne. Niewątpliwym atutem bariery HEPA jest dezynfekcja powietrza z komórek grzybów, pierwotniaków i bakterii oraz wirusów na poziomie 99,97%, dzięki czemu takie powietrze staje się sterylne.

Technologie filtracji powietrza stosowane w klimatyzatorach Rotenso
 

 • Filtr Plasma iAIR

Filtr plazmowy jest rodzajem filtra elektrostatycznego. W jego wnętrzu dochodzi do wyładowań elektrostatcznych, które odpowiadają za powstanie plazmy niskotemperaturowej. Reakcja zachodząca między plazmą a cząsteczkami tlenu prowadzi dow powstania aktywnych elektrycznie atomów odpowiedzialnych za neutralizowanie m.in. przykrych zapachów oraz usuwanie cząstek kurzu, bakterii, grzybów czy sadzy. Efektem końcowym jest wytworzenie ozonu o właściwościach bakterjobójczych.

Technologie filtracji powietrza stosowane w klimatyzatorach Rotenso
 

 • Super Jonizator iAIR

Jonizator ma za zadanie wytworzyć ujemnych jonów tlenów. Warunkiem koniecznym jest wysokie napięcie. Jony ujemne wytrącając pył i kurz z wdychanego powietrza, likwidują także mikroorganizmy, które się w nich znajdują. Zabieg ten ma pozytywny wpływ na nasze samopoczucie, zmniejszając zmęczenie, które likwiduje stres i nerwowość, ale również ułatwiają zrelaksowanie się i regulują ciśnienie tętnicze. Poprawa elektrochemiczna powietrza działa przeciwbólowo, redukuje alergie oraz oczyszcza powietrze z bakterii, dymu, pyłu i kurzu.

Technologie filtracji powietrza stosowane w klimatyzatorach Rotenso
 

 • Filtr z aktywnym węglem

Filtr z aktywnym węglem ma za zadanie oczyszczenie przepływającego przez niego powietrza ze szkodliwych gazów. Dzięki zjawisku adsorpcji przyciąga on szkodliwe gazy do swojej powierzchni. Ilość węgla aktywnego znajdującego się w filtrze pozwala na eliminowanie ok. 90% gazów takich jak np. ozon, węglowodory, związki siarki i azotu w całym okresie eksploatacji filtra. Filtr skutecznie eliminuje nieprzyjemne i niepożądane zapachy. Wytworzona na powierzchni powłoka elektrostatyczna wyłapuje cząstki kurzu oraz sierści zwierząt.

Technologie filtracji powietrza stosowane w klimatyzatorach Rotenso

 • Filtr z witaminą C

Filtr emituje witaminę C, która następnie wchłaniana jest przez skórę osób znajdujących się w obrębie działania klimatyzatora. Witamina C zapewnia ochronę przed szkodliwym działaniem promieni ultrafioletowych, stymuluje produkcję kolagenu oraz zmniejsza poziom stresu.

Technologie filtracji powietrza stosowane w klimatyzatorach Rotenso

 • Filtr z aktywnym węglem i z witaminą C

Filtr łączy w sobie właściwości filtra z aktywnym węglem – usuwanie szkodliwych gazów z powietrza oraz filtra z witaminą C, który ma prozdrowotne atrybuty.

Technologie filtracji powietrza stosowane w klimatyzatorach Rotenso

 • Filtr Nano fotokatalityczny TiO2

Dwutlenek tytanu (TiO2) rozdrobniony do wielkości nanocząsteczek, ma wspaniałe właściwości fotokatalityczne. Reakcja chemiczna zachodząca wewnątrz filtra odpowiada za rozkładanie zabrudzeń organicznych: spalin, gazów oraz bakterii. Filtr z TiO2 ma mocne właściwości samoczyszczące, superhydrofilowe, bakteriobójcze, antystatyczne, dezodoryzujące oraz czyszczące powietrze.

Technologie filtracji powietrza stosowane w klimatyzatorach Rotenso

 • Filtr z jonami srebra Silver Ion

Srebro słynie ze swoich bardzo silnych właściwości bakteriobójczych. Toksyczne dla wyłapywanych przez niego mikrorganizmów są zwłaszcza jony srebra, które działają na ich pojedyncze komórki. Dzięki katalitycznym właściwością srebra utlenieniu ulega materiał genetyczny komórki. Skuteczność filtru z jonami srebra obejmuje likwidację przeszło 99,99% bakterii i grzybów.

Technologie filtracji powietrza stosowane w klimatyzatorach Rotenso

 • Filtr 3M HAF

Opracowane przy użyciu innowacyjnej technologii filtry HAF posiadają otwarte kanały przepływowe oraz ładunek elektrostatyczny w celu jeszcze lepszego wyłapywania i zatrzymywania cząsteczek. Filtry 3M HAF pomagają wyłapać kurz i pył. Ze względu na brak ramek oraz samonośną konstrukcję filtr  może być łatwo dostosowany do już istniejącej instalacji.

Technologie filtracji powietrza stosowane w klimatyzatorach Rotenso

 • Filtr jonizujący

Jego działanie opiera się na uwalnianiu ujemnych jonów, które neutralizują jony dodatnie. Proces ten pomaga utrzymać świeże powietrze. Poprawa elektrochemiczna powietrza ma pozytywny wpływ na samopoczucie – łagodzi stres i poprawia odporność.

Technologie filtracji powietrza stosowane w klimatyzatorach Rotenso

 

Kilka warstw filtrujących w klimatyzatorach Rotenso to dodatkowy atut. Dobór w zależności od zanieczyszczeń występujących w danym pomieszczeniu podnosi atrakcyjność systemów filtrujących. Filtry wychwytują pyły i drobnoustroje z powietrza, dlatego wymagają regularnego czyszczenia i wymiany. W przeciwnym wypadku spadnie wydajność urządzenia a pobór energii będzie większy. Modele o bardziej zaawansowanej technologii mają wbudowany system Automatycznego Oczyszczania iAIR działający po wyłączeniu jednostki. Dzięki temu na bieżąco jesteśmy chronieni przed powstawaniem nieprzyjemnych zapachów oraz namnożeniu się bakterii.

Wymagania stawiane przed klimatyzatorami oraz wiedza o filtrach wybieranych do klimatyzatorów Rotenso pozwala zastosować odpowiednie rozwiązania. Bardzo ważny jest również fakt wydłużenia prawidłowej pracy jednostki zewnętrznej.Opracowanie: Redakcja
Żródło: THERMOSILESIA


Partnerzy i patroni

  Wienkra     Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji   ebm Papst   Systherm    Mitsubishi Electric        Rosenberg Klima          Klima-Therm          Klimor        Systema          Iglotech        Refsystem          Armacell         Schiedel      Venture Industries Sp. z o.o.Intersoft        Provent Vents        Daikin         Ventec         Wigmors            Kaisai         Lindab          Materflex         Stiebel Eltron     Test-Therm           Global-Tech

Temat miesiaca

Liquid Technologies