Przemysłowe centrale wentylacyjne VEBAR w standardzie plug and play

data aktualizacji: 04-04-2019, 08:22 – artykuł promocyjny

Potrzeba coraz szybszej realizacji zadań budowlanych, w tym również sprawnej dostawy i montażu poszczególnych instalacji budynku, wymaga od producentów dostosowania swojej oferty do „pędzącego” świata.

ZOBACZ RÓWNIEŻ >> Centrale dachowe typu rooftop - zasada działania, przeznaczenie

 

Jako Firma BARTOSZ doskonale rozumiemy te potrzeby, dlatego oferujemy centrale wentylacyjne dopasowane do indywidualnych potrzeb danej inwestycji oraz zgodne z założeniami systemu „plug and play”. Jako producent wychodzimy z założenia, iż wszystko co jest możliwe do przygotowania w fabryce, powinno tam zostać wykonane, po to aby w maksymalny sposób skrócić czas niezbędny na prace montażowe wykonywane na obiekcie i znacząco ułatwić działania leżące po stronie Odbiorcy.

Sprawdź >> Zakup centrali wentylacyjnej i rekuperacyjnej - programy doboru

Vebar

Mamy tu na myśli nie tylko modułową budowę poszczególnych elementów, sekcji centrali, ale również fabryczne okablowanie w oparciu o systemy szybkozłączek elektrycznych umożliwiających sprawny i łatwy montaż oraz demontaż na czas transportu (dotyczy central o znacznych gabarytach, które muszą być dostarczone w sekcjach). System fabrycznego okablowania wraz z wbudowaną w centralę automatyką sprawiają, że prace montażowe w obrębie samego urządzenia sprowadzają się do niezbędnego minimum, co jest szczególnie ważne, gdy muszą one być wykonane na zewnątrz budynku.

Vebar

Centrale wentylacyjne VEBAR dostarczane w wariancie „plug and play” znacząco uniezależniają Odbiorcę od panujących warunków atmosferycznych, co przekłada się na zwiększone gwarancje terminowego zakończenia inwestycji. Dodatkowym atutem jest fakt, iż wszystkie centrale dostarczane z pełnym okablowaniem i automatyką są już zaprogramowane (podany punkt pracy oraz funkcjonalność) i wstępnie uruchamiane z zakładzie produkcyjnym. Takie działanie eliminuje konieczność programowania funkcji centrali na obiekcie, a tym samym pozwala uniknąć błędów.

Vebar

Standard „plug and play” pozwala na dostawę kilku, a nawet kilkunastu central wentylacyjnych na jeden obiekt i połączenie ich jednym systemem sterowania oraz monitoringiem pracy, co jest szczególnie istotne z punktu widzenia późniejszej obsługi (ułatwienie pracy osobom odpowiedzialnym za utrzymanie ruchu). Wiąże się to również ze zmniejszeniem kosztów oraz eliminacją utrudnień logistycznych w zakresie okresowych przeglądów gwarancyjnych - przegląd wszystkich elementów i komponentów jest dokonywany przez jednego dostawcę oraz umożliwia wydłużenie gwarancji.

Vebar

Centrale wentylacyjne VEBAR mogą być dostarczone wraz z modułami hydraulicznymi nagrzewnic i chłodnic wodnych oraz układami odzysku glikolowego. W przypadku central w wykonaniu zewnętrznym moduły są zabudowane wewnątrz centrali z w pełni okablowanymi elementami wykonawczymi sterowania. Takie wykonanie umożliwia łatwy dostęp serwisowy do poszczególnych komponentów, co z punktu widzenia kosztów eksploatacyjnych jest kwestią bardzo istotną. Od niedawna umożliwiamy dostawę central wraz z zintegrowanym agregatem chłodniczym, co pozwala na wyeliminowanie kolejnego zadania spoczywającego na Odbiorcy, czyli hydraulicznego oraz elektrycznego połączenia dostarczonych elementów w jeden sprawnie działający układ chłodzenia.

Sprawdź także >> Systemy sterowania centralą wentylacyjną - propozycje producentów

Wyżej wymienione rozwiązania sprawiają, iż montaż central VEBAR i przygotowanie ich do rozruchu jest szybkie i proste, a w konsekwencji tańsze od tradycyjnego rozwiązania polegającego na osobnej dostawie centrali i pozbawionych okablowania niezamontowanych elementów wykonawczych automatyki oraz szafy automatyki. Wydawać by się mogło, że początkowy koszt zakupu tak przygotowanych urządzeń jest dużo wyższy od wykonania standardowego, jednak jest to wynik błędnego założenia i często porównywania urządzeń wykonanych w różnych wariantach. Wybór centrali w pełnym wariancie „plug and play” eliminuje konieczność prowadzenia na budowie szeregu prac, których wykonania należy powierzyć specjalistom z branży elektrycznej, automatyki, chłodnictwa oraz hydraulikom, a tym samym pozwala ograniczyć dodatkowe koszty oraz skraca czas realizacji zlecenia.

 

Vebar

 

Instalacje przemysłowe - redakcja poleca:

 Kontakt w sprawie produktów:

Firma Bartosz Sp.j. Bujwicki, Sobiech
ul. Sejneńska 7
15-399 Białystok
tel. 85 745 57 12
www: www.bartosz.com.pl
mail: wyślij wiadomośćmarketing@bartosz.com.pl   www.bartoszwentylacja.com.pl

centrale wentylacyjne z odzyskiem ciepła » spiralno-przeciwprądowe wymienniki ciepła » rekuperatory » zestawy wentylacyjne » system wentylacji mieszkań VENA Lux » szafy zasilające » sterujące systemy automatyki » uzdatnianie wody » pionowe zbiorniki ciśnieniowe » tradycyjne zbiorniki filtracyjne ze stali węglowej i kwasoodpornej » stalowe zbiorniki retencyjne » zbiorniki reakcji » zestawy pompowe do wody socjalno-bytowej technologicznej pożarowej do sieci tryskaczowych » pompownie ściekówrekuperatory.pl
Partnerzy i patroni

  Wienkra     Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji   ebm Papst   Systherm    Mitsubishi Electric        Rosenberg Klima          Klima-Therm          Klimor          Global-Tech        Iglotech        Refsystem       Neovent     Armacell         Schiedel          Intersoft        Provent Vents        Daikin         Ventec         Wigmors            Kaisai         Lindab          Materflex         Stiebel Eltron        Venture Industries Sp. z o.o.      Test-Therm           Systema