jesteś tu: strona główna / targi

EKOTECH - targi z pozytywną energią

data aktualizacji: 20-03-2015, 11:08 – artykuł promocyjny

Wiele branżowych konferencji, ważne rozmowy, ponad sześćdziesięciu wystawców i ponad 5.000 zwiedzających - w Targach Kielce przez dwa dni królowała tematyka gospodarowania odpadami, recyklingu i odnawialnych źródeł energii.
 

Ekotech 2015


Zamiast tradycyjnych trzech marcowych dni - dwa dni rozmów o ekologii i środowisku. Organizatorzy postawili w tym roku na intensywność i dynamikę. Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH, które odbyły się już po raz szesnasty, trwały od 5 do 6 marca. Zdaniem branży skrócona formuła targów to był strzał w dziesiątkę. Jerzy Grzegorz Frączek, Think-eco: Jestem po raz pierwszy na targach jako wystawca - zwiedzałem wiele wystaw w Targach Kielce i podjąłem decyzję, żeby zaprezentować tu swoja ofertę. Musze zdecydowanie powiedzieć, że to była bardzo dobra decyzja - zainteresowanie naszym stoiskiem przeszło nasze oczekiwania. Prowadziliśmy rozmowy z klientami ze Słowacji i Czech, naszą ofertę oglądali zarówno przedsiębiorcy, jak i studenci, - praktycznie bez przerwy byliśmy zajęci. Targi Kielce mają świetna lokalizację, co na pewno też wpływa na liczbę zwiedzających wystawy - dobry dojazd z praktycznie każdego miejsca w kraju czy bliskość granic - to mocne atuty. Dwa targowe dni wystarczą w zupełności - zapewniają intensywność spotkań i zwiedzających, którzy widzą po co przyjechali.
 


Ponad 60 wystawców targów EKOTECH, którzy przyjechali do Kielc z Norwegii, Włoch, Niemiec, Wielkiej Brytanii i Polski, stworzyło przestrzeń poświęconą nowoczesnym technologiom stosowanym w gospodarowaniu odpadami oraz innowacyjnym rozwiązaniom sprzętowym oraz działaniom sprzyjającym ochronie środowiska. Zakres branżowy wystawy i towarzyszących jej konferencji i branżowych spotkań to między innymi odzysk, unieszkodliwianie, transport odpadów czy segregacja odpadów a także gospodarkę odpadami komunalnymi. Ważne miejsce targowych halach zajmuje każdego roku wspomaganie gospodarki odpadami oraz wyroby dla gospodarki odpadowej - uszczelnienia składowiska i powierzchni terenu, wyposażenie składowisk i sortowni odpadów urządzenia do unieszkodliwiania odpadów, pojemniki na odpady czy urządzenia do transportu i usuwania odpadów. Stoiska wypełniają także urządzenia do utrzymania czystości ulic, budynków i pomieszczeń, sprzęt do pielęgnacji zieleni oraz systemy i urządzenia do oczyszczania ścieków przemysłowych i komunalnych.

W siedmiu branżowych konferencjach towarzyszących targom wzięło udział ponad 400 słuchaczy, z kolei w ramach Salonu Kooperacyjnego rozmowy podjęło 5 firm. Targi to bowiem świetna okazja do nawiązania nowych kontaktów biznesowych i relacji inwestorskich oraz szansa na znalezienie potencjalnych klientów w kraju, przed którym stoją duże wyzwania w zakresie gospodarowania odpadami.

Po raz pierwszy targom EKOTECH towarzyszył odbywający się równolegle Salon Zieleni Miejskiej, będący kompleksowym uzupełnieniem oferty wystawy. Obok roślin - nasion traw i kwiatów, cebuli, bulw, kłączy kwiatów i drzewa, krzewów i bylin prezentowany był także sprzęt i narzędzia ogrodnicze oraz maszyny do ogrodnictwa. Nie zabrakło także systemów nawadniania czy też chemii ogrodowej.Kontakt w sprawie produktów:

TARGI KIELCE S.A.
ul. Zakładowa 1
25-672 Kielce
tel. 41 365 12 22
www.targikielce.pl
biuro@targikielce.plorganizator konferencji, seminariów i koncertówPartnerzy i patroni

Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji       ebm Papst      VTS      Uniwersal     Metalplast        Rosenberg Klima        Klima-Therm         Klimor         Global-Tech        Iglotech        Refsystem       Neovent     Armacell         Schiedel          Intersoft        Provent         Daikin         Ventec         Wigmors            Kaisai         Lindab          Materflex         Stiebel Eltron        Venture Industries Sp. z o.o.      Test-Therm           Systema     Wienkra