jesteś tu: strona główna / targi

ENEX - targi z pozytywną energią

artykuł promocyjny

Branżowe konferencje, ważne rozmowy, niemal stu wystawców i ponad 5.000 zwiedzających - w Targach Kielce przez dwa dni królowała tematyka energetyki, elektrotechniki i odnawialnych źródeł energii.

Zamiast tradycyjnych trzech marcowych dni - dwa dni energetycznych rozmów. Organizatorzy postawili w tym roku na intensywność i dynamikę. XVIII Międzynarodowe Targi Energetyki i Elektrotechniki ENEX oraz XIII Targi Odnawialnych Źródeł Energii ENEX - Nowa Energia trwały od 5 do 6 marca. Zdaniem branży skrócona formuła targów to był strzał w dziesiątkę. Waldemar Bajbak z firmy SOLTEC - Pure Solar Energy: Jesteśmy na targach ENEX po raz czwarty i jest to zdecydowanie najlepsza edycja z dotychczasowych - niesamowita frekwencja, minimalny odsetek przypadkowych zwiedzających - widać, że te targi odwiedzają ludzie z branży. Aż trudno uwierzyć w te tłumy. Jesteśmy na stoisku we trzech i nie mamy czasu nawet na krok się stąd oddalić - nawet nie mamy szans podejrzeć konkurencji, nie mówiąc o pójściu na konferencję. To coś niewiarygodnego - jestem pod ogromnym wrażeniem. Przeprowadziliśmy tu na targach już bardzo dużo rozmów biznesowych, które - jeśli przeczucie mnie nie myli - przyniosą wymierne korzyści. Skrócenie targów wyszło wszystkim na dobre.
 

Enex 2015


Wystawy targów ENEX i ENEX Nowa Energia stworzyli przestrzeń, w której blisko 100 firm z 4 krajów świata zaprezentowało maszyny oraz urządzenia energetyczne i elektroenergetyczne, najnowsze technologie armatury sieciowej, kolektorów słonecznych, pieców opalanych drewnem czy kotłowni opalanych biomasą. Stoiska targowe wypełnił najnowocześniejszy sprzęt związany z odnawianymi źródłami energii, wytwarzaniem, przesyłaniem i dystrybucją energii oraz eksploatacją urządzeń energetycznych i modernizacją już istniejących.

W ciągu dwóch dni odbyło się także kilkanaście ważnych branżowych konferencji - w spotkaniach nazywanych roboczo „ Kieleckimi spotkaniami z energią”, wzięło udział ponad 1000 osób. Wśród wydarzeń cieszących się ogromnym zainteresowaniem znalazło się między innymi Forum Technologiczne redakcji GLOBEnergia - spotkanie będące okazją do przygotowania się na zmieniający się rynek instalacji odnawialnych źródeł energii. W ramach tego dwudniowego wydarzenia odbyło się VIII FORUM POMP CIEPŁA czy też VI FORUM SOLAR+. Przez dwa dni eksperci czuwali w ramach PASAŻU ENERGETYCZNGO, udzielając profesjonalnych porad i odpowiadając na pytania zwiedzających targi. Ciekawym wydarzeniem była także konferencja „Energetyka prosumencka w ustawie o odnawialnych źródłach energii” zorganizowana przez Stowarzyszenie Elektryków Polskich, na której poruszono między innymi zagadnienia dotyczące ustawy o OZE. Dużym zainteresowaniem uczestników cieszyła się także organizowana przez Stowarzyszenie Inicjatyw OZE konferencja Inwestycje w elektrownie wodne podczas której specjaliści poruszali tematykę bliską wszystkim tym, którzy zainteresowani są alternatywnymi źródłami energii.
 


Wystawcy pytani o wrażenia z targów podkreślali nie tylko bardzo dobrą frekwencję ale też i świetną organizację wystaw. Jarosław Brzozowski Kierownik Działu Marketingu w OBR ORAM: W tych targach urzeka nas atmosfera ze strony organizatorów - od zgłoszenia aż do ostatnich chwil pobytu na targach. Cały czas czujemy, ze jesteśmy w dobrych rękach. Na każdym kroku możemy liczyć na pomoc i nie ma takiego problemu, którego organizatorzy nie byliby w stanie rozwiązać praktycznie na poczekaniu. W tym roku warto podkreślić niesamowitą frekwencję, bardzo dobrze zdefiniowany profil klienta i naprawdę konkretne rozmowy - nie chcę zdradzać szczegółów, ale nawiązaliśmy dzisiaj ważny kontakt, który, wszystko na to wskazuje, zaowocuje bardzo dobrą, intratną współpracą w przyszłości. Na pewno pojawimy się za rok - już po raz kolejny!Kontakt w sprawie produktów:

TARGI KIELCE S.A.
ul. Zakładowa 1
25-672 Kielce
tel. 41 365 12 22
www.targikielce.pl
biuro@targikielce.plorganizator konferencji, seminariów i koncertów

Partnerzy i patroni

Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji    Rosenberg Klima    ebm Papst    Systherm        Mitsubishi Electric                     

 logo bartosz          Klimor        Klima-Therm      Iglotech        Refsystem      Venture Industries Sp. z o.o.       Intersoft       Provent Vents        Daikin         Ventec        Wigmors             VBW        Stiebel Eltron     Test-Therm       Global-Tech        logo armacell      Matervent