Profesjonalna technologia pomiarowa dla systemów VAC

data aktualizacji: 14-07-2016, 05:20 – artykuł promocyjny

Pomiary parametrów wentylacji i klimatyzacji oraz jakości powietrza w pomieszczeniach mają na celu zapewnienia optymalnych warunków środowiskowych w pomieszczeniach. Należy przede wszystkim zagwarantować tam właściwą wentylację, gdyż oprócz warunków strukturalnych oraz subiektywnej oceny odbierania danego pomieszczenia jako przyjemne, w znaczącym stopniu przyczyniają się do tego także takie czynniki jak temperatura wewnętrzna oraz powierzchni ścian, okien, podłóg oraz sufitów, a także wilgotność, przemieszczanie się mas powietrza i jego jakość.

Aby zagwarantować optymalne warunki środowiskowe, konieczna jest dokładna kontrola oraz odpowiednie ustawienia urządzeń odpowiedzialnych za klimatyzację i wentylację. Zbyt niska wymiana powietrza oznacza brak komfortu, natomiast zbyt wysoki stopień wymiany powietrza to niepotrzebne zużycie energii.

miernik wielofunkcyjny testo 435

Za pomocą jednego urządzenia, miernik wielofunkcyjny testo 435 umożliwia precyzyjne pomiary i regulację systemów klimatyzacji i wentylacji. Sonda jakości powietrza w pomieszczeniach (IAQ) (Indoor Air Quality) mierzy: CO2, wilgotność względną i temperaturę powietrza w pomieszczeniu, a także ciśnienie absolutne, dzięki czemu użytkownik ma do dyspozycji wszystkie parametry potrzebne do optymalnej regulacji powietrza w pomieszczeniu. Dodatkowo, obiektywną ocenę ruchu powietrza w pomieszczeniu przeprowadza się za pomocą sondy turbulencyjnej. Również złe oświetlenie wpływa na samopoczucie ludzi w miejscu pracy. Jego stan można sprawdzić za pomocą sondy do pomiaru natężenia światła.

Pomiar temperatury i wilgotności został zintegrowany w nowej sondzie termicznej mającej zastosowanie w kanałach wentylacyjnych. W ten sposób prędkość i objętość przepływu, wilgotność i temperatura powietrza mogą być zmierzone w jednej sekwencji pomiarowej. Sonda wiatraczkowa o średnicy 60 mm jest przystosowana do pomiarów np. na kratkach wentylacyjnych, natomiast do pomiarów w kanałach wentylacyjnych dostępna jest sonda wiatraczkowa o średnicy 16 mm, o szerokim zakresie pomiarowym od 0.6...40 m/s. Miernik testo 435, dzięki zintegrowanemu czujnikowi różnicy ciśnień, umożliwia także pomiar za pomocą rurki Pitota, który jest idealny przy dużych prędkościach i przy zanieczyszczonym powietrzu.

Dodatkowo, oprócz klasycznych sond przewodowych, możliwy jest pomiar bezprzewodowy (radio) na odległość do 20 metrów. (jednoczesne podłączenie 3 sond radiowych). Dzięki temu wyeliminowane są uszkodzenie przewodu lub przeszkody w użytkowaniu.

Miernik wielofunkcyjny testo 435 oferuje użytkownikowi możliwości dokumentacji pomiaru na PC i/lub w miejscu pomiaru, za pomocą bezprzewodowej drukarki Testo.Kontakt w sprawie produktów:

Testo Sp. z o.o.
ul. Wiejska 2
05-802 Pruszków
tel. (22) 863 74 01
www: www.testo.com.pl
mail: wyślij wiadomośćPrzyrządy pomiarowe do emisji i gazów spalinowych » Przyrządy do oceny jakości powietrza, poziomu natężenia światła, hałasu » rejestratory » przyrządy pomiarowe do analityki » praktyczne przyrządy do pomiaru prędkości obrotowej » System monitorowania temperatury i wilgotności » przyrządy wielofunkcyjne » Przyrządy pomiaru ciśnienia: mierniki do pomiaru ciśnienia » mierniki do chłodnictwa » przetworniki różnicy ciśnień » przyrządy do mierzenia temperaturyPartnerzy i patroni

Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji       ebm Papst      VTS      Uniwersal     Metalplast        Rosenberg Klima        Klima-Therm         Klimor         Global-Tech        Iglotech        Refsystem       Neovent     Armacell         Schiedel          Intersoft        Provent         Daikin         Ventec         Wigmors         Flop System Sp. z o.o.        Kaisai         Lindab          Materflex         Stiebel Eltron        Venture Industries Sp. z o.o.      Test-Therm          

Systema
       Wienkra