Aparaty grzewczo - wentylacyjne Metalplast

data aktualizacji: 21-09-2015, 08:00 – artykuł promocyjny

Aparaty grzewczo - wentylacyjne przeznaczone są do ogrzewania i wentylacji pomieszczeń o dużej powierzchni. Sprawdzą się we wszelkiego rodzaju halach, pawilonach handlowych, magazynach, szklarniach i warsztatach. Urządzenia te zbudowane są z wysokiej jakości materiałów gwarantujących nowoczesny wygląd. Aparaty wyposażone są w nagrzewnice wodne w dwóch wersjach. Moc grzewcza oraz wydajność powietrza zapewniają dobre parametry w czasie użytkowania.

 

 

Budowa i dane techniczne

 

Szkielet aparatu stanowi konstrukcja z blach malowanych proszkowo w obudowiw z wytrzymałego tworzywa sztucznego. W urządzeniu montowana jest nagrzewnica o mocy maksymalnej 37 kW (QUASAR I) lub 65 kW (QUASAR II). W tylnej części obudowy znajduje się wentylator osiowy (o zasilaniu jednofazowym o napięciu 230 V) regulowany dwusekcyjną żaluzją. Zespół wentylatora mocowany jest do obudowy za pomocą gumowych amortyzatorów zmniejszających drgania i poziom hałasu.

Aparaty grzewczo - wentylacyjne Metalplast

Aparat Quasar I i II

fot.: Aparat Quasar I i II

Czynnikiem grzewczym dla aparatów typu QUASAR jest woda (do 110o C), doprowadzana z sieci centralnego ogrzewania budynku.

 

 

Rozmieszczenie i montaż urządzeń

 

Aparaty te przystosowane są do montażu na ścianach lub konstrukcjach o dużej wytrzymałości na obciążenia, takich jak filary, słupy stalowe.

Urządzenie mocuje się do uchwytu za pomocą dołączonych śrub we wcześniej wyznaczonym miejscu. Przed ostatecznym dokręceniem śrub konieczne jest właściwe ukierunkowanie aparatu w płaszczyźnie poziomej. Montaż na konsoli gwarantuje zmianę ukierunkowania strumienia powietrza oraz zachowanie właściwego odstępu od ściany (min. 300 mm od ściany i 500 mm od sufitu).

Ze względu na wysoką wydajność urządzenia oraz optymalne wykorzystanie jego możliwości zaleca się monta? aparatu na wysokości co najmniej 3 m. Przy maksymalnej wydajności wentylatora, zasięg strumienia powietrza wynosi 20 m. Stosując kilka aparatów QUASAR w jednym pomieszczeniu należy zachować odpowiednie odległości między nimi. Ważne jest by unikać konfiguracji, w której krzyżuje się wiele strumieni powietrza oraz instalacji za przeszkodami architektonicznymi, takimi jak filary czy ścianki działowe.

fot.: Zalecane odstępy pomiędzy urządzeniami instalowanymi w tym samym pomieszczeniu

Kolejny krok przy montażu to podłączenie urządzenia do instalacji grzewczej, sieci zasilającej jednofazowej o napięciu 230 V i częstotliwości równej 50 Hz. Urządzenie wykonane jest w I klasie ochrony i przeznaczone jest do pracy w sieci TN-S. Aparat powinien być poddawany okresowym kontrolom i konserwacji.
 Kontakt w sprawie produktów:

P.P.H.U. Metalplast Sp. z o.o.
ul. Strzelecka 21
42-600 Tarnowskie Góry
tel. (32) 285 54 11
www: www.metalplast.info.pl
mail: wyślij wiadomośćwentylatory dachowe » wentylatory promieniowe » wywietrzaki cylindryczne » wywietrzaki zespolone z wentylatorem dachowym » podstawy tłumiące » tłumiki akustyczne » czerpnie » wyrzutnie dachowe i ścienne » przepustnice » elementy wentylacji » podstawy dachowe » kopuły świetlikowe » podstawy kopuł świetlikowychPartnerzy i patroni

 

  Wienkra     Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji   ebm Papst   Systherm    Mitsubishi Electric        Rosenberg Klima          Klima-Therm          Klimor        Systema          Iglotech        Refsystem          Armacell         Schiedel      Venture Industries Sp. z o.o.Intersoft        Provent Vents        Daikin         Ventec         Wigmors            Kaisai         Lindab     VBW         Stiebel Eltron     Test-Therm           Global-Tech           Matervent

Temat miesiaca

Jak usunąć pył z powietrza na stanowisku pracy?