Wentylatory promieniowe - przegląd oferty producentów

artykuł promocyjny

Głównym przeznaczeniem wentylatorów jako maszyn energetycznych jest wymiana gazów uzyskana dzięki wytworzonej różnicy ciśnień. Ze względu na sposób konstrukcji wentylatora rozróżnia się modele osiowe (normalne, śmigłowe, przeciwbieżne) oraz promieniowe (normalne, bębnowe, poprzeczne).

Wentylator promieniowy normalny w budowie przypomina dmuchawę lub sprężarkę promieniową. Energia przekazywana jest do gazu na promieniowym kierunku przepływu. Początkowo napływ jest osiowy i dopiero w komorze wlotowej wirnika przybiera układ promieniowy. Między średnicą wlotową, a wylotową występują różne prędkości obwodowe odpowiedzialne za powstanie efektu odśrodkowego zwiększającego przyrost ciśnienia. NA rynku dostępne są wentylatory promieniowe o różnej wielkości. 

 

Przegląd oferty rynkowej

 

WENTYLATORY PROMIENIOWE EBMPAPST
 

Wentylator promieniowy z łopatkami do tyłu EBM PAPSTWentylator promieniowy z łopatkami do tyłu w wersji z płytą montażowąWentylator promieniowy z łopatkami do tyłu z wirnikiem typu Radical
   Wentylator promieniowy       Wentylator promieniowy       Wentylator promieniowy   
   z łopatkami do tyłu                z łopatkami do tyłu               z łopatkami do tyłu    
                                                 z płytą montażową             z wirnikiem typu RadiCal  
   


Wentylatory promieniowe
z łopatkami do tyłu, o średnicy od 133 mm do 900 mm. Silniki jedno lub trójfazowe, dwu, cztero lub sześcio polowe lub EC (elektrycznie komutowany) z płynną regulacją prędkości. Wirnik metalowy lub plastikowy (modele mniejszej średnicy).
Wentylatory promieniowe z łopatkami do tyłu w wersji z płytą montażową i wspornikiem silnika w kształcie pająka, dla średnic od 630 mm do 900 mm w postaci modułowej z płytą zamontowaną na podstawie. Silniki EC (elektrycznie komutowany) z możliwością płynnej regulacji prędkości poprzez wyjście 0-10 V i RS485 MODBUS.
Wentylatory promieniowe z łopatkami do tyłu z nowym wirnikiem typu RadiCal, który w znacznym stopniu obniża hałas wentylatora w porównaniu do standardowego rozwiązania. Silniki jedno, trójfazowe lub elektrycznie komutowany (EC) z płynną regulacją prędkości.

 


WENTYLATORY PROMIENIOWE ÖSTBERG - NEOVENT

 

wentylator promieniowy DFE - Neoventwentylator promieniowy RFE - Neoventwentylator promieniowy RBE - Neovent

         DFE                                      RFE                           RBE

DFE, RFE i RBE to jednofazowe i jednowylotowe wentylatory promieniowe o niskim poziomie hałasu. Idealne do stosowania w wymiennikach ciepła, osuszaczach i filtrach powietrza. DFE posiada podwójny wlot. Cechują go wysokie ciśnienie i duże wydatki powietrza przy niskich parametrach akustycznych. Wentylatory RFE oraz RBE cechują się kompaktową konstrukcją, wysokimi wydatkami i bardzo dobra efektywnością. Wentylatory DFE oraz RFE posiadają wirnik z łopatkami pochylonymi do przodu, a wentylator RBE z z łopatkami wygiętymi do tyłu. We wszystkich wentylatorach zewnętrzny silnik wirnika posiada bezobsługowe łożyska. Silnik umiejscowiony jest w miejscu strumienia powietrza dla lepszego chłodzenia. Do regulacji prędkości służy transformator lub podłączony do urządzenia zewnętrzny regulator prędkości. Obudowa wentylatora jest wykonana z ocynkowanej stali.

 

WENTYLATORY PROMIENIOWE METALPLAST

 

Wentylatory promieniowe Metalplast AA i WB

WA i WB


Wentylatory promieniowe typu WA i WB przystosowane są do przetłaczania powietrza czystego lub zanieczyszczonego o maksymalnym stężeniu zapylenia do 0,3g/m3 i temperaturze +40ºC. Znajdują zastosowanie w instalacjach wentylacyjnych (nawiewnych lub wywiewnych) w przemyśle, rolnictwie, budownictwie, przemyśle chemicznym, a także w różnych rodzajach obiektów użyteczności publicznej jak: laboratoria, magazyny, szpitale, szkoły, stołówki, baseny, oczyszczalnie ścieków itp. Wentylatory typu WA i WB wykonane są z twardego PVC.

 


WENTYLATORY PROMIENIOWE ROSENBERG
 

Wentylatory promieniowe EPND

  EPND 160-2 RD


Wentylator promieniowy EPND 160-2 RD  przystosowany jest do transportowania lekko zabrudzonego powietrza i agresywnych mediów, takich jak np. opary kwasów czy rozpuszczalników. Znajduje on zastosowanie w instalacjach wyciągowych w petrochemiach, zakładach tekstylnych, drukarniach, laboratoriach, pralniach itp. Wentylator może być montowany zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Przeznaczony jest do pracy ciągłej.


WENTYLATORY PROMIENIOWE VENTURE INDUSTRIES
 

Wentylatory promieniowe DEM Venture IndustriesPromieniowy wentylator LBB Venture IndustriesPromieniowy wentylator LBB Venture Industries

DEM                                        LBB                                      FSA


DEM to wentylator promieniowy, dwustronnie ssący z napędem bezpośrednim, który stosowany jest w centralach wentylacyjnych i klimatyzacyjnych, do chłodzenia szaf sterowniczych, modułów elektrycznych, elementów maszyn, nawiewu w procesach technologicznych, etc.
Promieniowe wentylatory niskociśnieniowe LBB, przeznaczone są do transportu gazów o niskim stopniu zapylenia, maksymalne zapylenie 0,3 g/m3. Znajdują zastosowanie w różnorodnych instalacjach wentylacji mechanicznej, do tłoczenia powietrza w procesach technologicznych, systemach wentylacji, urządzeniach chłodniczych i klimatyzacyjnych, suszarniach.
Wentylatory serii FSA przeznaczone są do tłoczenia lub wyciągania powietrza w procesach produkcyjnych, systemach wentylacji, w urządzeniach chłodniczych i klimatyzacyjnych, suszarniach. Znajdują zastosowanie w centralach wentylacyjnych.

 

WENTYLATORY PROMIENIOWE ALNOR

 

Alnor Systemy Wentylacji - wentylator promieniowy BORKAAlnor Systemy Wentylacji - wentylator promieniowy ALC

BORKA                                       ALC   

Wentylator promieniowy BORKA ma zastosowanie np w przemyśle włókienniczym, ceramicznym, cementowym itp.

Wentylator promieniowy ALC ma zastosowanie w chłodnictwie, wentylacji i instalacjach ogrzewania, gdzie wymagany jest duży przepływ powietrza przy minimalnym ciśnieniu.Opracowanie: Redakcja
Zdjęcia: ebm-papst Polska Sp. z o.o., Metalplast, Rosenberg, Venture Industries, Alnor Systemy Wentylacji, Neovent
Partnerzy i patroni

 Wienkra    AUX    Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji   Uniwersal     ebm Papst   Systherm         Mitsubishi Electric          Rosenberg Klima           Klima-Therm

 logo bartosz          Klimor         Iglotech        Refsystem      Venture Industries Sp. z o.o.       Intersoft       Provent Vents        Daikin         Ventec        Wigmors          Kaisai         VBW        Stiebel Eltron     Test-Therm       Global-Tech        logo armacell      Matervent