jesteś tu: strona główna / ogrzewanie

Jak rozwiązać problem z dopływem powietrza do spalania

data aktualizacji: 22-05-2020, 03:35 – artykuł promocyjny

Sposobem na rozwiąznie problemów z z dopływem powietrza do spalania w kominku jest montaż systemu kominowego, który oprócz odprowadzania spalin dostarcza palenisku powietrze do spalania. Nowoczesne wkłady kominowe występują w wersji powietrzno-spalinowej.

 

Zobacz także: Nasady kominowe - rodzaje


Odprowadzenie spalin następuje poprzez specjalne przyłącze koncentryczne systemu powietrzno-spalinowego do rury ceramicznej odpornej na działanie temperatury, spalin mokrych i kwasów.  Powietrze jest transportowane z zewnątrz z wylotu kominowego do kotła w przestrzeni pomiędzy rurą ceramiczną a pustakiem kominowym, w kierunku przeciwnym do spalin, ogrzewa się od rury odprowadzającej spaliny, co pozwala na podniesienie sprawności kotła. Zewnętrzną obudowę komina tworzy lekki pustak keramzytobetonowy - doskonały izolator, świetnie tłumiący dźwięk, a dzięki niewielkim rozmiarom - pozwalający zaoszczędzić powierzchnię użytkową mieszkania.
 

Zobacz koniecznie: System kominowy z zintegrowaną wentylacją

 

Jak rozwiązać problem z dopływem powietrza do spalania

System kominowy Schiedel RONDO PLUS:

  • przemyślana konstrukcja z dokładnie do siebie pasującymi elementami (rura wewnętrzna, płyta izolacyjna, pustak zewnętrzny) zapewnia prawidłowe i bezpieczne działanie komina.
  • doskonała izolacja cieplna komina w połączeniu z przewietrzeniem warstwy izolacyjnej dopuszcza niskie temperatury gazów wylotowych. Paleniska mogą funkcjonować z wysokim współczynnikiem sprawności bez obawiania się o szkody w kominie.


Jak rozwiązać problem z dopływem powietrza do spalania

Komin-Flex - kominy izolowane typu SLIM

  • samodzielna konstrukcja kominowa mocowana do ścian budynków
  • system podciśnieniowych kominów izolowanych – dwuściennych do odprowadzania spalin z urządzeń grzewczych oraz wentylacji


Dodatkowo w pomieszczeniu z kominkiem powinno się zamontować nawiewniki. Należy określić ich liczbę i wydajność na podstawie wyliczonego zapotrzebowania na powietrze przeznaczone do wentylacji i prawidłowego przebiegu procesu spalania względem mocy urządzenia grzewczego. Mogą znajdować się w oknie lub ścianie. Ten typ doprowadzenia powietrza należy traktować jako uzupełnienie instalacji, jednak w wywjątkowych sytuacjach możliwe jest poprzestanie tylko na nawiewnikach - choć wówczas raczej należy liczyć się ze sporym wychłodzeniem pomieszczeń.

 Nawiewniki w pomieszczeniu z kominkiem

fot.: VentecOpracowanie: Redakcja
Zdjęcia: Schiedel, Komin-Flex, Ventec


rekuperatory.pl

Partnerzy i patroni

  Wienkra     Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji   ebm Papst       Metalplast        Rosenberg Klima          Klima-Therm          Klimor          Global-Tech        Iglotech        Refsystem       Neovent     Armacell         Schiedel          Intersoft        Provent         Daikin         Ventec         Wigmors            Kaisai         Lindab          Materflex         Stiebel Eltron        Venture Industries Sp. z o.o.      Test-Therm           Systema