Jak pozbyć się zanieczyszczeń, zachowując ciszę i energooszczędność

artykuł promocyjny

Rozwiązaniem, które pozwoli nam pozbyć się uciążliwych zanieczyszczeń przy jednoczesnym zachowaniu ciszy, bezawaryjności oraz energooszczędności, jest wentylator dachowy Vertical, łączycy w sobie wysoką sprawność, dużą wydajność, cichą pracę, a przy tym pobiera niewiele energii.

Uniwersal - wentylator dachowy Vertical zintegrowany z cokołem stalowym regulowanym CSR

Nowy produkt skonstruowany i zbudowany od podstaw bazując na kilkunastoletnim doświadczeniu został wykonany dla potrzeb budownictwa mieszkalnego i przemysłowego.

Jego oryginalna budowa charakteryzuje się ciekawym designem, który obecnie stanowi równie ważny aspekt co parametry wydajnościowe. Vertical to typoszereg wentylatorów dachowych, których średnica wlotu rozpoczyna się od wielkości Ø160 a kończy się na Ø400.

Pierwszą wielkością tych wentylatorów wprowadzonych na rynek polski jest Vertical-250 charakteryzujący się wydajnością na poziomie 0,27m3/h przy sprężu 250 Pa. Pozostałe wentylatory od Ø160 do Ø400 osiągają wydajność od 0,25m3/h do 1,9m3/h przy sprężu od 40Pa do 650Pa. Dzięki zastosowanemu wygłuszeniu, wentylator ten może być stosowany na obiektach typu: szkoły, biurowce, sale konferencyjne, gdzie wymaga się cichej pracy przy utrzymaniu wysokiej wydajności. Zastosowany elektronicznie komutowany silnik, na którym osadzony jest nowoczesny wirnik pozwala uzyskać wysokie parametry wydajnościowe, przy bardzo małym zużyciu energii elektrycznej. I tak np. Vertical-315 przy obrotach 1720 obr/min, wydajność 0,48m3/h pobiera moc zaledwie na poziomie 0,15kW.

Uniwersal - wentylator dachowy Vertical

Wentylator posiada możliwość pełnej regulacji, służy do tego zadajnik ZDA-500, a sam silnik wentylatora jest w pełni zabezpieczony elektrycznie. Obudowa wentylatorów wykonana jest z laminatu poliestrowo-szklanego, co pozwala stosować urządzenie w środowisku korozjotwórczym. Temperatura pracy waha się od -25°C do +60°C. Każdy z wentylatorów może być malowany na dowolny kolor, tak aby komponował się z istniejącym poszyciem dachowym. Wentylatory Vertical mogą być integralną częścią cokołu regulowanego CSR, dzięki temu zintegrowany system może być montowany na dachach o różnym kącie nachylenia 0-25° (0-55%). Ocieplenie cokołu od wewnątrz zapobiega powstawaniu skroplin w wyniku różnicy temperatur, co może spowodować przedostawanie się wody do pomieszczeń wentylowanych. Obecnie prowadzone są prace nad konstrukcją systemu zintegrowanego Vertical/CSR, który będzie montowany na kalenicy, co ma pozwolić na montowanie urządzeń w szczycie dachu dwuspadowego o dowolnym kącie nachylenia.Kontakt w sprawie produktów:

Przedsiębiorstwo Usługowo-Produkcyjne i Wdrażania Postępu Technicznego
ul. Zakopiańska 1a
40-219 Katowice
tel. 32 203-87-20
www: www.uniwersal.com.pl
mail: wyślij wiadomośćwww.vero.net.pl
www.monsun.net
www.wentylacjahybrydowa.com.pl
www.fenko.plDział handlowy:

ul.Karoliny 4
40-186 Katowice 
tel./fax +48 / 32 757-28-51, 201-87-04


wentylatory dachowe standardowe » kwasoodporne » przeciwwybuchowe typ: jedno, dwu, trójbiegowe zasilane 230V lub 400V » nasady hybrydowe » wentylatory osiowe » kanałowe » wywietrzaki zintegrowane standardowe i przeciwwybuchowe » wywietrzniki grawitacyjne standardowe i przeciwwybuchowe » kanały wentylacyjne » podstawy dachowe » podstawy tłumiące » tłumiki » zestawy rozruchowe »  falowniki » sterowanie i automatyka

Partnerzy i patroni

 Wienkra    AUX    Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji   Uniwersal     ebm Papst   Systherm         Mitsubishi Electric          Rosenberg Klima           Klima-Therm

 logo bartosz          Klimor         Iglotech        Refsystem      Venture Industries Sp. z o.o.       Intersoft       Provent Vents        Daikin         Ventec        Wigmors          Kaisai         VBW        Stiebel Eltron     Test-Therm       Global-Tech        logo armacell      Matervent