Wienkra

Nawilżacze powietrza

data aktualizacji: 25-02-2020, 06:24 – artykuł promocyjny

Nawilżanie powietrza jest bardzo istotnym aspektem w okresie grzewczym, kiedy wilgotność powietrza jest bardzo niska, spada ona do 20-30%. Niska wilgotność powietrza wpływa niekorzystnie na zdrowie i samopoczucie człowieka oraz powoduje rozsychanie się parkietów, mebli. Narzędziem służącym do podnoszenia wilgotności powietrza w pomieszczeniach w domu i w biurach są nawilżacz powietrza. Jest on urządzeniem przenośnym, wyposażonym w zbiornik na wodę oraz panel sterujący i mechanikę, dzięki której woda ze zbiornika odparowuje.

 

 

Nawilżacze powietrza firmy Iglotech

 

Nawilżacze kanałowe CAREL z lancą

 

Iglotech - Nawilżacze kanałowe CAREL z lancą

 

 

Nawilżacze kanałowe CAREL z dystrybutorem pary

 

Uniwersalność nawilżacza heaterSteam pozwala na jego użycie we wszystkich rodzajach zastosowania, w nawilżaniu kanałowym lub do otoczenia, w klimatyzacji komfortu lub w regulacji wilgotności w procesach technologicznych. Zakres modeli o wydajności od 2kg/h do 90 kg/h pracujących na wodę zdemineralizowaną czyni nawilżacz heatersteam idealny dla takich obszarów zastosowania, jak: teatry, czyste pomieszczenia i komory klimatyczne, gdzie jest wymagana maksymalna czystość pary, oraz długa praca bez potrzeby konserwacji.

 

Iglotech - nawilżacz powietrza

 

Nawilżacz heaterSteam charakteryzuje się wysoko zaawansowaną technologią. Grzałki są umieszczone w aluminiowych płytach, co oznacza niższą gęstość mocy, a co się z tym wiąże - bezpieczne działanie urządzenia. Opcjonalne pokrycie teflonowe grzałek redukuje odkładanie się osadów, oraz w konsekwencji tego - konieczność ich konserwacji. Opatentowany system wykrywający odkładanie się kamienia na grzałkach łącznie z innymi systemami zabezpieczającymi czyni nawilżacz wyjątkowo niezawodny i bezpieczny. Otwierany cylinder wykonany ze stali stopowej z wyjmowanym filtrem na spodzie, razem z wewnętrzną okładziną zbierającą wytrącające się osady, bardzo ułatwia prace konserwacyjne. Nawilżacz posiada również kompletny zakres dostępnych sterowników: użytkownik może wybierać pomiędzy regulacją ekonomiczną typu ON/OFF, a precyzyjnym sterowaniem proporcjonalnym z wyrafinowanego regulatora humivisor z graficznym wyświetlaczem, który pozwala również na nadzór z dystansu (do 1km) nad kilkoma nawilżaczami.

 

 

Nawilżacze CAREL adiabatyczne

 

Nawilżacz może być stosowany począwszy od małych pomieszczeń magazynowych do wielkich hal przemysłowych.


Gdzie nawilżacz może być zastosowany:

 • pomieszczeniach do przechowywania produktów takich jak owoce i warzywa, gdzie redukcja wilgoci może spowodować utratę wagi, oraz psucie się produktów;
 • drukarniach, gdzie wilgoć musi być utrzymywana na odpowiednim poziomie po to, aby uniknąć zmian w rozmiarach papieru, a w konsekwencji tego: błędów w wydruku;
 • przemyśle tekstylnym, gdzie utrzymanie odpowiedniego poziomu wilgotności jest ważnym czynnikiem dla przebiegu procesu produkcyjnego, oraz dla materiału tekstylnego podlegającego przetworzeniu, a także z uwagi na konieczność rozproszenia ciepła generowanego przez maszyny tkackie.

 

Iglotech - nawilżacz powietrza

 

 

Cechy nawilżacza powietrza CAREL adiabatycznego

 

 • Zmienna wydajność nawilżania

Wydajność nawilżania można łatwo zmieniać w zakresie od 1,5 l/h do 5 l/h poprzez wymianę pierścienia mocującego znajdującego się przy stożku ssawnym.

 

 • Cykle czyszczenia

Aby zapobiec wzrostowi glonów i rozwojowi bakterii, nawilżacz posiada specjalny system uruchamiany wtedy, gdy urządzenie nie działa; system ten powoduje spust nie wykorzystanej wody, oraz osuszenie wnętrza zbiornika za pomocą grzałki.

 

 • System przeciwszronowy

Nawilżacz jest wyposażony w 250 W rezystor zapewniający właściwe funkcjonowanie urządzenia nawet wtedy, gdy temperatura otoczenia spadnie poniżej 0°C, oraz uniknięcie problemów wynikających z narastania szronu.

 

 • Filtr powietrza

W dolnej części urządzenia znajduje się filtr, który pełni funkcję zatrzymywania pyłu i kurzu; może być on łatwo wymieniany w czasie czynności konserwacyjnych.

 

 • Panel sterujący

System sterowania nawilżacza składa się z panelu sterującego i humidostatu IR32W4. Istnieje również możliwość podłączenia jednego lub dwóch nawilżaczy dla osiągnięcia wydajności nawilżania do 10 l/h.

 

 • Zmienny kierunek nawilżania

Kierunek nawilżania powietrza rozpylaną wodą można zmieniać w zakresie 360o dzięki obrotowi korpusu rozpylacza.

 

 • Montaż

Nawilżacz może być montowany następująco:

 • na ścianie: przy wykorzystaniu specjalnych elementów montażowych dostarczonych razem z urządzeniem, skonstruowanych tak, aby nawilżacz znajdował się w odpowiedniej odległości od ściany;
 • montaż poprzez podwieszenie: przy wykorzystaniu łańcuchów lub metalowych lin przymocowanych do specjalnych uchwytów, tak aby minimalna odległość nawilżacza od sufitu wynosiła 1000 mm.

 Zobacz więcej informacji o nawilżaczach Iglotech: www.iglotech.com.pl/produkty/nawilzacze-powietrzaKontakt w sprawie produktów:

Iglotech Sp. z o.o.
ul. Toruńska 41
82-500 Kwidzyn
tel. +48 55 645 73 00
www: www.iglotech.com.pl
mail: wyślij wiadomośćWięcej informacji w Oddziałach Iglotech na terenie całego kraju:

GDYNIABYDGOSZCZ • GRUDZIĄDZ • KATOWICE • KRAKÓW • KWIDZYN • LUBLIN • ŁÓDŹ • POZNAŃ • RZESZÓW • TORUŃ • WARSZAWA •  WROCŁAW


KLIMATYZACJA, WENTYLACJA, CHŁODNICTWO, CZYNNIKI CHŁODNICZE


www.iglotech.com.plPartnerzy i patroni

Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji       ebm Papst      Free Polska     Uniwersal     Metalplast        Rosenberg Klima        Klima-Therm         Klimor         Global-Tech        Iglotech        Refsystem       Neovent     Armacell         Schiedel          Intersoft        Provent         Daikin         Ventec         Wigmors            Kaisai         Lindab          Materflex         Stiebel Eltron        Venture Industries Sp. z o.o.      Test-Therm           Systema       Wienkra