jesteś tu: strona główna / ogrzewanie

Kurtyno-nagrzewnica ELiS DUO

data aktualizacji: 11-10-2018, 09:09 – artykuł promocyjny

Kurtyny drzwiowe bardzo często stosowane są do dogrzewania pomieszczeń oraz stref przydrzwiowych, co nie jest zgodne z ich przeznaczeniem. Wynika to z braku dostępnego na rynku odpowiedniego urządzenia o właściwych parametrach. FLOWAIR stworzył urządzenie, które spełnia obydwie funkcje. Kurtyno-nagrzewnica ELiS DUO zapewnia barierę powietrzną w płaszczyźnie otworu drzwiowego, a także jest podstawowym lub dodatkowym źródłem ciepła dla ogrzewanego pomieszczenia. Łącząc funkcję kurtyny i nagrzewnicy w jedno, firma FLOWAIR otrzymała kompaktowe urządzenie zapewniające kompleksowy system ogrzewania dla różnego rodzaju obiektów. Rozwiązanie to znacznie obniża koszty związane z instalacją a także montażem. Strumień powietrza wytwarzany przez ELiS DUO jest na tyle skuteczny, że zatrzymuje również zanieczyszczenia w postaci kurzu, pyłu i dymu.
 

Flowair - Kurtyno-nagrzewnica ELIS DUO

 

Kurtyno-nagrzewnica ELiS DUO - gdzie warto stosować to urządzenie

W obiektach takich jak stacje benzynowe czy małe sklepy stosuje się kurtyny powietrzne oraz urządzenia do ogrzewania pomieszczeń. Najczęściej stosowanymi źródłami ciepła są grzejniki montowane na ścianach. Ze względu na dużą bezwładność takiego układu oraz częste zastawianie go regałami, w pomieszczeniu wskaźnik dyskomfortu cieplnego może być znaczny. W niektórych miejscach (bliżej grzejników) odczuwalna jest wyższa temperatura.  W związku z brakiem wymuszonego ruchu powietrza, w innych strefach pomieszczenia jest natomiast znacznie zimniej. Dodatkowo kasy i punkty obsługi klientów znajdują się najczęściej niedaleko drzwi wejściowych, w związku z tym to przede wszystkim pracownicy sklepu odczuwają długotrwały dyskomfort.


Do tego typu obiektów doskonałym rozwiązaniem jest właśnie kutyno-nagrzewnica ELIS DUO. Efektywny strumień kurtyny zapewnia barierę powietrzną, a moduł nadmuchowej nagrzewnicy właściwie rozprowadza ciepłe powietrze po całym obiekcie. Dzięki temu strefy dyskomfortu są znacznie ograniczone. Dodatkowo, jeżeli moc grzewcza urządzenia jest odpowiednia, ELIS DUO może być jedynym źródłem ciepła w pomieszczeniu. Dzięki temu instalację grzewczą można doprowadzić w jedno miejsce, czyli tam gdzie montowana jest kurtyno-nagrzewnica. Takie rozwiązanie znacznie zmniejsza koszty związane z instalacją systemu ogrzewania w obiekcie.  W sytuacji gdy moc ELIS DUO jest niewystarczająca, urządzenie doskonale pełni funkcję układu wspomagającego system ogrzewania.


Budowa kurtyno-nagrzewnicy ELiS DUO

ELIS DUO dostępne jest w wymiarach 1m oraz 2m. W przypadku szerszych otworów drzwiowych, można powiesić obok siebie dwa takie urządzenia i sterować nimi wspólnie za pomocą tych samych elementów automatyki. Urządzenie było projektowane z położeniem dużego nacisku na design. Nowoczesny kształt elipsy świetnie nadaje się do pomieszczeń, w których walory estetyczne montowanych urządzeń mają bardzo duże znaczenie. ELIS DUO jest urządzenie o niskiej masie – 23,9 – 28,5 kg. Jest to prawie o połowę mniej niż większość dostępnych kurtyn powietrznych o podobnych parametrach. Kurtyno-nagrzewnica oferowana jest w kolorze szaro-srebrnym, lecz na życzenie klienta dostępne są również inne kolory z palety RAL.

Połączenie zalet stali i tworzyw sztucznych pozwoliło na uzyskanie wyjątkowych walorów użytkowych urządzenia (doskonałe właściwości izolacyjne, duża trwałość, wysoka zdolność tłumienia drgań). Jego lekka konstrukcja ułatwia montaż, a eliptyczny kształt obudowy pozwala optymalnie wykorzystać przestrzeń dla umieszczonych wewnątrz podzespołów.

Energooszczędny wentylator renomowanego producenta EBM-papst stosowany w ELiS DUO, zapewnia niskie zużycie energii elektrycznej.

Flowair - Kurtyno-nagrzewnica ELIS DUO


Automatyka kurtyno-nagrzewnicy ELiS DUO
 

ELIS DUO wyposażona jest w układ automatyki, który zapewnia pełną kontrolę dwóch strumieni powietrza. Do sterowania częścią kurtyny jak i nagrzewnicy zastosowany może być termostat pomieszczeniowy, trójstopniowy przełącznik zmiany biegów bądź też typowy „fancoilowy” sterownik, który łączy w sobie te dwie funkcje. Strumień kurtyny powietrznej może być również uzależniony od czujnika krańcowego drzwi. W celu kontroli przepływem czynnika grzewczego można również podłączyć zawór dwu lub trzydrogowy.

Układ automatyki został wyposażony w przekaźnik czasowy, dzięki któremu istnieje możliwość nastawienia opóźnienia przejścia kurtyny z normalnego stanu pracy na bieg jałowy, po otrzymanym sygnale od czujnika krańcowego. Praca kurtyny na biegu jałowym, to praca w trybie gotowości z obniżoną wydajnością.

Takie rozwiązanie pozwala na dalsze działanie kurtyny po zamknięciu się drzwi. Jest to bardzo przydatne w budynkach z dużym natężeniem wchodzących i wychodzących osób. Kurtyna, uzależniona jedynie od czujnika drzwiowego, załączałaby się i wyłączała z dużą częstotliwością. Prowadziłoby to do szybszego uszkodzenia silników wentylatorów i nieutrzymywania odpowiedniej bariery powietrznej. Praca kurtyny na biegu jałowym zapewnia jej krótką reakcję, przy otwarciu drzwi, dzięki czemu gwarantuje jej skuteczne działanie.

Dzięki zastosowaniu inteligentnego sterownika T-box z wyświetlaczem dotykowym kurtyno-nagrzewnica ELIS DUO można być podłączona do systemu zarządzania budynkiem BMS oraz do Systemu FLOWAIR. Dzięki temu urządzenie bez problemu nadaje się również do zastosowania w najnowszych typach obiektów, bez potrzeby zastosowania dodatkowych modułów pośrednich.


PODSUMOWANIE

Kurtyny i kurtyno-nagrzewnice z serii ELIS to bardzo innowacyjny i szeroki wachlarz urządzeń. Dzięki zastosowaniu ciekawych rozwiązań, w konstrukcji urządzenia jak i układzie automatyki, odpowiednio zabezpieczają one budynek przed startami ciepła oraz zapewniają komfort osób w nim przebywających.Kontakt w sprawie produktów:

FLOWAIR
ul. Chwaszczyńska 135
81- 571 Gdynia
tel. +48 58 669 82 20
www: www.flowair.com
mail: wyślij wiadomośćogrzewanie powietrzne i wentylacja: nagrzewnice wodne » komory mieszania » destratyfikatory » nagrzewnice do obiektów agrarnych i specjalnego przeznaczenia » nagrzewnice elektryczne » nagrzewnice gazowe » sterowanie
kurtyny powietrzne i kurtyno-nagrzewnice:
 kurtyny powietrzne » kurtyno-nagrzewnice » kurtyny bramowe » sterowanie
wentylacja bezkanałowa z odzyskiem ciepła: 
jednostki wentylacyjne » sterowanie
chłodzenie, ogrzewanie i wentylacja z odzyskiem ciepła: urządzenia typu rooftop » sterowaniePartnerzy i patroni

Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji       ebm Papst      VTS      Uniwersal     Metalplast        Rosenberg Klima        Klima-Therm         Klimor         Global-Tech        Iglotech        Refsystem       Neovent     Armacell         Schiedel          Intersoft        Provent         Daikin         Ventec         Wigmors            Kaisai         Lindab          Materflex         Stiebel Eltron        Venture Industries Sp. z o.o.      Test-Therm           Systema     Wienkra