venture

System wentylacyjny Lindab - pierwszy na świecie z certyfikatem Eurovent

data aktualizacji: 08-01-2018, 07:19 – artykuł promocyjny

Prestiżowy certyfikat Eurovent potwierdza zgodność procesów, maszyn, surowców, przyrządów pomiarowych i produktów ze standardami Norm Europejskich. Systemy wentylacyjne Lindab i Centrum Klima jako pierwsze na świecie został wyróżniony przez Organizację Eurovent.

Certyfikat Eurovent jest prestiżowy, ale na tym nie koniec - dokument ma również wysoką wartość dla osób zaangażowanych w inwestycję

 

Certyfikat Eurovent - najwyższa jakość

 

Organizacja Eurovent działa od 1993 roku. Jej pozycja na rynku jest znacząca, a wydawane certyfikaty potwierdzają wysoką jakość. Jako ośrodek certyfikacyjnym specjalizujący się w weryfikacji danych technicznych deklarowanych przez producentów pomaga w walce z nieuczciwą konkurencją. W ramach działań ośrodka certyfikowane jest aż 36 różnych kategorii produktowych, w tym również z branży wentylacyjnej. Takim przykładem są centrale wentylacyjne, które w polskich warunkach w większości przypadków posiadają już atest Eurovent. W przypadku stalowych systemów wentylacyjnych na chwilę obecną żadna marka nie zdobyła tego atestu. Udało się to dopiero Lindab!


 

  • Proces certyfikacyjny Eurovent

Metodologia badawcza Eurovent opiera się na losowym testowaniu wybranych elementów systemu, które zostały przetestowane w warunkach laboratoryjnych, jak i na hali produkcyjnej. Testowane były głównie właściwości zgodne z odpowiednimi normami w ramach klas szczelności, limitu na pozytywne i negatywne ciśnienie oraz tolerancji wymiarów.

Dodatkowo szczegółowej analizie poddano również wszystkie procesy wewnętrzne, od przyjęcia i kontroli jakości surowców, poprzez obrabianie materiałów, oprogramowanie maszyn, a także zgodność danych technicznych w dokumentacji trafiającej do odbiorców finalnego produktu.

  • Najwyższe normy jakości

Badania niezależnych ośrodków badawczych i ustalenia audytorów Eurovent jednoznacznie potwierdziły, że systemy wentylacyjne marki Lindab spełniają wszystkie normy jakości oraz deklarowaną specyfikację produktów. System posiadający certyfikat Eurovent to gwarancja dla wszystkich osób, które biorą udział w inwestycjach budowlanych. Potwierdza on zgodność z europejskimi standardami i deklaracjami, co przekłada się na najwyższą dostępną na rynku szczelność i trwałość. 

 

System wentylacyjny Lindab z certyfikatem Eurovent

 

System wentylacyjny Lindab zapewnia gwarancję wymiarów i szczelności. Pozwala to projektantowi uwzględnić w projektach mniejsze tolerancje i zapewnić, że każdy element będzie idealnie pasował do założeń. Potwierdzona zgodność z normami i standaryzacja ułatwia wiarygodne porównywanie różnych elementów. Jest to także ważny czynnik wzmacniający uczciwą konkurencję. Zasada certyfikacji Eurovent obejmuje całą linię produktową (np. kompletny system Centrum Klima), więc każdy z elementów spełnia wszystkie wymagania. Produkty certyfikowane przez Eurovent przyczyniają się do ograniczenia zużycia energii. W przypadku systemu wentylacji dzieje się to głównie poprzez wysoką szczelność, która pozwala ograniczyć zużycie energii przez wentylatory. Wiarygodne dane techniczne eliminują ryzyko inwestycyjne i ryzyko problemów na placu budowy.
 

Sprawdź wszystkie certyfikaty Lindab na >> Eurovent

Partnerzy i patroni

Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji       ebm Papst      VTS      ecoplastol       Uniwersal    Metalplast        Rosenberg Klima        Klima-Therm         Klimor         Global-Tech        Iglotech        Refsystem             Schiedel          Intersoft                    Provent         Daikin         Ventec         Wigmors        Winterwarm      STERR       Flop System Sp. z o.o.        Kaisai            Lindab          Materflex         Stiebel Eltron        Venture Industries Sp. z o.o.      Test-Therm   


NEWSLETTER

Dodaj swój adres e-mail do naszego biuletynu aby otrzymać najświeższe wiadomości z branży!

         dodaj