venture

Rekuperatory.pl

Gruntowy wymiennik ciepła w nowoczesnej odsłonie

data aktualizacji: 17-01-2018, 10:51 – artykuł promocyjny

Energooszczędność to często już styl życia, dlatego przy budowie lub modernizacji domu nasze działania ukierunkowane są na osiągnięcie tego celu. Instalacje to ważny element każdego budynku, w związku z tym to przy ich projektowaniu można mnożyć oszczędności. Wzrost efektywności oraz obniżenie kosztów użytkowania przynoszą spore oszczędności energii.

A to przekłada się również na troskę o środowisko naturalne, co w obecnych czasach jest równie ważne. Rynek budowlany przeżywa prawdziwy rozkwit jeśli chodzi o urządzenia oszczędzające energię. Coraz to nowocześniejsze rozwiązania pozwalają się cieszyć czystą energią, lepszą jakością produktów, coraz bardziej bezobsługowych oraz tańszych.

Gruntowy wymiennik ciepła w nowoczesnej odsłonieGruntowy wymiennik ciepła w nowoczesnej odsłonie

Powietrze bez smogu to duże wyzwanie. Każdy z nas może jednak dążyć do takiego stanu. Oddychamy ciągle, na zewnątrz i w budynku. Dlatego jakość powietrza to również jakość naszego życia. W tym kontekście warto zwrócić uwagę na System GeoHeat. Jest to nowoczesny układ wentylacji mechanicznej, będący wiodącym produktem w ofercie marki Ecoplastol, który spełnia wszystkie powyższe wymagania.

 • nowatorski system dostarczający wstępnie uzdatnione powietrze z zewnątrz do wnętrza budynków, poprzez wentylację mechaniczną wyposażoną w rekuperator
 • zapewnia stale czyste powietrze w domu
 • rozwiązanie może być wykorzystywane również przez duże obiekty sportowe, przemysłowe, czy obiekty użyteczności publicznej
 • rekuperacja z instalacją GWC to gwarancja znacznie większej sprawności systemu odzysku ciepła zimą, co z pewnością wpłynie korzystnie na środowisko i Twoje finanse!

 

 

GeoHeat - nowatorskie podejście do GWC

 

System GeoHeat łączy w sobie wiele nowatorskich rozwiązań czyniąc go konkurencyjnym na rynku. Warto poznać je wszystkie:

 • Antybakteryjny - rury używane w systemie GWC GeoHeat są antybakteryjne. Ich wewnętrzna warstwa zawiera dobroczynne cząsteczki nanosrebra, które zapewniają świeże, zdrowe i pozbawione zanieczyszczeń powietrze. Rozwiązanie idealnie sprawdzi się w domu alergików oraz astmatyków.
   
 • Wysoki Współczynnik Przewodzenia Ciepła - wysokiej jakości tworzywa sztuczne, z którego wykonane są wszystkie elementy systemu mają wysoką gęstość HDPE. Wykorzystany polietylen ma współczynnik przewodzenia ciepła na poziomie 0,5 W/mK - najwyższy ze wszystkich dostępnych na rynku rozwiązań rurowych GWC.
   
 • Zgrzewanie elektrooporowo i doczołowo - elementy GWC GeoHeat łączone są w technologii zgrzewania elektrooporowego i doczołowego. Daje to 100% szczelność i trwałość systemu, przez co GWC jest całkowicie zabezpieczony przed infiltracją wód gruntowych i opadowych.
   
 • Wysokość wód gruntowych - GWC dobiera się indywidualnie do każdej inwestycji. Na jego długość ma wpływ m.in. rodzaj gruntu i wysokość wód gruntowych, która wpływa KORZYSTNIE na jego działanie.
   
 • 30 lat gwarancji -  wszystkie powyższe zalety sprawiają, przy wykonaniu GWC przez autoryzowanych i przeszkolonych instalatorów sprawiają, że producent udzielana 30 lat gwarancji na całkowicie bezproblemowe i bezobsługowe działanie systemu.
   
 • Produkt Polski - GWC GeoHeat w całości został wyprodukowany w Polsce. Jego unikatowy system został opatentowany w Urzędzie Patentowym i posiada chroniony na terenie całej UE znak handlowy.
   
 • Szybki czas zwrotu inwestycji - prawidłowo zaprojektowany i wykonany GWC powinien się zwrócić już po 6-8 latach użytkowania.
   
 • Wpływ na środowisko - użytkownicy GWC nie przyczyniają się do powstawania smogu i innych zanieczyszczeń powietrza- GWC nie powoduje negatywnego wpływu na środowisko.

 

Gruntowy wymiennik ciepła w nowoczesnej odsłonie

 

 

Elementy systemu GeoHeat

 

System GeoHeat składa się z 3 elementów:

 • rekuperator – serce instalacji wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Urządzenie, które odpowiada za przepływ powietrza z zewnątrz do środka budynku bez wychładzania pomieszczeń.
   
 • rury i kształtki – system GEOHEAT składa się z rur oraz z kształtek elektrooporowych (mufy, kolana, trójniki) i kształtek doczołowych o średnicy od 110 mm do 400 mm. W przypadku dużych i bardzo dużych obiektów, stosuje się elementy o średnicach sięgających nawet do 1200 mm.

Rury antybakteryjne GEOHEAT zgrzewane są wyłącznie za pomocą specjalnych kształtek elektrooporowych i doczołowych. W miejscach, w których to możliwe, można je zgrzewać doczołowo. Elementy budowy systemu wykonane są z HDPE (polietylenu wysokiej gęstości), surowca najwyższej jakości. HDPE stosowany jest m.in. w procesie budowy wodociągów i gazociągów.

 • czerpnia powietrza – dzięki odpowiednim filtrom powietrza i umiejscowieniu na odpowiedniej wysokości, czerpnia powietrza zapewnia bezawaryjne i niemalże bezobsługowe działanie GWC GEOHEAT.

fot.: aby nie dopuścić do rozwoju mikroorganizmów, w rurach systemu GEOHEAT w typoszeregach o średnicy od 110 mm do 400 mm zastosowano wewnętrzną warstwę nanosrebra marki SANiTIZED


 Kontakt w sprawie produktów:

ECOPLASTOL Sp. z o.o.
ul. A. Puszkina 41
42-530 Dąbrowa Górnicza
tel. 605 581 869 ; 695 655 868
www: geoheat.eu
mail: wyślij wiadomośćSPRZEDAŻ:
mnykiel.ecoplastol@gmail.com
tel mob: 662 454 614
 

wentylacja mechaniczna Geoheat » Gruntowe wymienniki ciepła (GWC) – wsparcie techniczne, doradztwo, projektowanie, realizacja » Szczelny Rurowy Powietrzny Gruntowy Wymiennik Ciepła GEOHEAT
Partnerzy i patroni

Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji       ebm Papst      VTS      ecoplastol       Uniwersal    Metalplast        Rosenberg Klima        Klima-Therm         Klimor         Global-Tech        Iglotech        Refsystem             Schiedel          Intersoft                    Provent         Daikin         Ventec         Wigmors        Winterwarm      STERR       Flop System Sp. z o.o.        Kaisai            Lindab          Materflex         Stiebel Eltron        Venture Industries Sp. z o.o.      Test-Therm   

Temat miesiaca

Centrale wentylacyjne - przegląd