venture

Ebm Papst

Nowa seria kamer termowizyjnych Smart testo

data aktualizacji: 12-12-2017, 09:59 – artykuł promocyjny

W ostatnich latach wyraźnie zaznaczyła się wzrostowa tendencja w wykorzystywaniu rozwiązań termowizyjnych w budownictwie. Zapotrzebowanie rynku kształtuje również asortyment firm. I tak firma Testo SE&Co.KGaA w grudniu 2016 poszerzyła swoją ofertę nową generację kamer termowizyjnych w wersji smart. Są to modele testo 865, testo 868, testo 871, testo 872, które dedykowane są do podstawowych audytów budowlanych i elektrycznych z zakresem pomiarowym do 280°C i detektorem 160x120 pix (testo 865), jak też do działów Utrzymania Ruchu z szerokim zakresem pomiarowym do 650°C, detektorem 320x240 pix i czułością <60mK (testo 872). Do każdej z oferowanych kamer producent dołączył w standardzie nowatorską technologię SuperResolution pozwalającą na dwukrotne zwiększenie rozdzielczości finalnego zdjęcia termograficznego.
 

 

 

Nowa generacja kamer termowizyjnych TESTO - co je wyróżnia

 

  • SuperResolution – rozdzielczość obrazu termowizyjnego nawet do 640x480 pikseli

 

Dwukrotne poprawienie rozdzielczości  wszystkich kamer Testo, również tych już eksploatowanych znacznie poprawia jakość końcową zdjęć. Dzięki technologii SuperResolution w kamerze testo 872 o standardowej rozdzielczości detektora 320x240 pikseli, na finalnym zdjęciu termowizyjnym rozdzielczość wynosi 640x480 pikseli. Firmware urządzenia wykorzystuje obrazy powstające w kamerze na skutek naturalnych  ruchów ręki podtrzymującej kamerę. W ciągu 0.5 s kamera rejestruje równocześnie 5 zdjęć o standardowej rozdzielczości i poprzez wykorzystanie odpowiedniego logarytmu zdjęcia, co pozwala na zapisanie go w podwyższonej rozdzielczości.

 

  • testo ScaleAssist

Funkcja testo ScaleAssist znacznie ułatwia prawidłową ocenę wad konstrukcyjnych budynków oraz mostków cieplnych. Automatyczne ustawienie właściwej skali dla obrazu termowizyjnego w odniesieniu do warunków panujących wewnątrz i na zewnątrz budynku to cecha nowej kamery. Co więcej wbudowane filtry pozwalają wykluczyć niepożądane, skrajne wartości temperatury (np. tła). Wartości te będą widoczne tylko w sytuacji, jeżeli faktycznie wystąpią na badanym obiekcie. Technologia ta znacznie ułatwia analizę zdjęć typu "przed i po", które, w przypadku zmiany warunków otoczenia mogą się istotnie różnić.

fot.: To samo zdjęcie wykonane bez i z funkcją testo ScaleAssist

  • testo ε-Assist

Ustawienie emisyjności (ε) mierzonego materiału oraz temperatury odbitej (RTC) to kluczowe parametry przy precyzyjnych pomiarach termowizyjnych. Proces ten, choć dostęony, to był jednak znacznie bardziej skomplikowany, a w odniesieniu do temperatury odbitej – bardzo nieprecyzyjny. Zmieniła to funkcja testo ε-Assist. Przy użyciu jednego z dostarczonych wraz z kamerą markerów ustawiennie właściwej emisyjności staje się dużo łatwiejsze. Wystarczy nakleić go na wybranym obiekcie i za sprawą aparatu cyfrowego zintegrowanego z kamerą termowizyjnego ustawienie nastąpi automatycznie. Funkcja dostępna w modelach: testo 868, 871, 872.


 

  • Aplikacja mobilna testo Thermography App

testo Thermography App jest bezpłatną aplikacją dostępną na iOS oraz Adroida. Dzięki niej możliwe jest przygotowanie oraz wysłanie e-mailem kompaktowych raportów pomiarowych.  Dodatkowo oferuje praktyczne narzędzia do szybkiej analizy w miejscu pomiaru - np. wstawianie dodatkowych punktów pomiarowych, określania liniowego profilu temperatury czy dodawanie komentarzy do zdjęć termowizyjnych. Co więcej aplikacja umożliwia również  bezpośrednią transmisję zdjęć termowizyjnych z kamery do Twojego smartfona/tableta, dzięki czemu może on służyć jako dodatkowy wyświetlacz. Aplikacja dostępna jest do kamer testo 868, 871, 872.

 

  • Współpraca z termohigrometrem testo 605i i multimetrem testo 770-3

Możliwość bezprzewodowego połączenia z termohigrometrem testo 605i oraz amperomierzem cęgowym testo 770-3 to kolejna zaleta kamer termowizyjnych z serii  testo 871/872. Transfer danych pomiarowych z obu mierników następuje za pomocą Bluetooth. Pozwala to na szybką i łatwą identyfikację miejsc zagrożonych występowaniem zawilgoceń i pleśni, a także określenie pod jakim obciążeniem działa szafa sterownicza.

  • IRSoft - profesjonalne oprogramowanie

To co znacznie podnosi standard powyższego rozwiązania na tle konkurencji to oprogramowanie IRSoft. Firma SE&Co.KGaA dbając o najwyższą jakość i komfort użytkowników zapewnia swoim klientom również aktualizację oprogramowania. Program ten łączy w sobie niezwykle prostą i intuicyjną obsługę, rozbudowany interfejs i szeroką funkcjonalność dzięki czemu zaspokaja oczekiwania nawet  najbardziej wymagających osób. Umożliwia wyszczególnienie dowolnej ilości punktów na zapisanym zdjęciu, w tym również Coldspot/Hotspot, wykonanie histogramu i 5 linii profilu, nakładanie obrazu termowizyjnego na obraz rzeczywisty, a także daje możliwość wprowadzania emisyjności  i odbić dla całego zdjęcia, wybranej powierzchni i punktu. W oprogramowaniu dozwolona jest ręczna regulacja skali, limitów, izotermy. Wykonanie raportu z 10 pomocniczych formatów daje także możliwość edycji.

 

Znacząca przejrzystość, intuicyjna i prosta obsługa, jak też bardzo rozbudowane menu to efekt wieloletniego doświadczenia w branży marki testo.  Do dyspozycji użytkownika trafiay w pełni funkcjonalny program, bez potrzeby dokupowani dodatkowych bardziej rozbudowanych wersji. By wypróbować program należy wejść na stronę www.testo.com.pl  - dostępna jest tam najnowsza wersję programu, którą można bezpłatnie pobrać na swój komputer.Kontakt w sprawie produktów:

Testo Sp. z o.o.
ul. Wiejska 2
05-802 Pruszków
tel. (22) 863 74 01
www: www.testo.com.pl
mail: wyślij wiadomośćPrzyrządy pomiarowe do emisji i gazów spalinowych » Przyrządy do oceny jakości powietrza, poziomu natężenia światła, hałasu » rejestratory » przyrządy pomiarowe do analityki » praktyczne przyrządy do pomiaru prędkości obrotowej » System monitorowania temperatury i wilgotności » przyrządy wielofunkcyjne » Przyrządy pomiaru ciśnienia: mierniki do pomiaru ciśnienia » mierniki do chłodnictwa » przetworniki różnicy ciśnień » przyrządy do mierzenia temperaturyPartnerzy i patroni

Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji        ecoplastol      Metalplast        Rosenberg Klima

Klima-Therm         Klimor         Global-Tech        Iglotech        Refsystem              Flop System Sp. z o.o.       Schiedel            Uniwersal           ebm Papst        Provent         Daikin         Ventec         Wigmors        Winterwarm      STERR          Intersoft             Kaisai            Lindab          Materflex         Stiebel Eltron        Venture Industries Sp. z o.o.      Test-Therm   


NEWSLETTER

Dodaj swój adres e-mail do naszego biuletynu aby otrzymać najświeższe wiadomości z branży!

         dodaj