venture

Ebm Papst

ROOFBOXY - efektywna wentylacja hal przemysłowych

data aktualizacji: 22-08-2017, 11:27 – artykuł promocyjny

W ofercie niemieckiej marki Rosenberg zajmującej się techniką wentylacyjną i klimatyzacyjną pojawiły się nowe rozwiązania z zakresu roofboxów. Są to centrale wentylacyjne, których zadaniem jest zminimalizowanie kosztów zużycia energii przy jednoczesnym dbaniu o właściwy komfort cieplny w obiektach typu hale przemysłowe.

 

Kontrolowane ogrzewania i chłodzenie

Technologie obróbki powietrza muszą sprostac coraz to większym wymaganiom zaróno pod kątem jakości dostarczanego powietrza, jak też oszczędzania zasobów, które wykorzystywane są w całym procesie. Szczególne znaczenie powyższych założeń przybierają miejsca, w których mamy do czynienia z przemysłem na masową skalę - koszty użytkowania hali wpływają na cenę finalną produktu. Dlatego tak ważna jest kwestia kontrolowanego procesu chłodzenia i grzania obiektów wielkokubaturowych, jak hale przemysłowe. Innowacyjne rozwiązania opracowane przez markę Rosenberg w zakresie roofboxów dedykowanych do wentylacji tego typu obiektów doskonale sprawdzają się w trudnych warunkach pracy, zachowując dobre parametry pracy. Pełnią  one zróżnicowane funkcje i posiadają różne konstrukcje. 

 

Roofboxy DachAirbox i RecirculationBox

Roofboxy Rosenberg posiadają system bardzo wydajnej technologii odzysku ciepła oraz energooszczędnej technologii EC, co przekłada się na wysoką efektywność energetyczną. Dodatkowa oszczędność w kosztach użytkowania wynika z płynnej regulacji. Jednostki posiadają specjalnie zaprojektowaną obudowę, która w warunkach zewnetrznych zapewnia wydajność zgodną z wymaganiami w kategorii A+ według normy PN-EN 13053+A1:2011.

  • Zaawansowana technologia sterowania i niskie koszty inwestycyjne

Roofboxy mogą być włączone do systemu zdalnego monitorowania BMS a do ich obsługi nie jest konieczna wiedza specjalistyczna. Urządzenia mają budowę kompaktową, a ich podłączenie jest proste i nie pociąga za sobą wysokich, dodatkowych kosztów. Tego typu urządzenia nie wymagają oddzielnego pomieszczenia (maszynowni), ani doprowadzenia dodatkowej instalacji wentylacyjnej (kanałów). Czynności związane z obsługą bieżącą można wykonać bezpośrednio na dachu, bez konieczności używania specjalistycznego sprzętu.

Centrale wentylacyjne DachAirbox i RecirculationBox zostały zaprojektowane i wykonane zgodnie z Dyrektywą w sprawie charakterystyki energetycznej budynków 2010/31/UE, Dyrektywą Ekoprojektu 2009/125/UE, normą PN-EN 13053+A1:2011 i niemieckimi wytycznymi dla central wentylacyjnych RLT 01/2014.
 

  • Zdecentralizowana praca dachowych central wentylacyjnych

Dzięki roffboxom możliwa jest wentylacja hal dowolnej wielkości przy użyciu wielu jednostek tego samego modelu. W technologii tej możliwe jest uzyskanie różnych parametrów powietrza dla różnych technologii zlokalizowanych w odrębnych częściach hali. Może również się zdarzyć, że technologia stosowana w hali nie wymaga dopływu świeżego powietrza i wystarczy użyć RecirculationBox w celu zapewnienia recyrkulacji wewnątrz pomieszczeń.


Jednostki DachAirbox

Zostały opracowane w 3 wielkościach, aby zapewnić zdecentralizowane ogrzewanie, chłodzenie i wentylację, przy przepływie 5000, 6500 i 8000 m3/h. Gdy  ilość  świeżego  powietrza  jest  wystarczająca, a  wymagane  jest  dodatkowe  dogrzanie/ochłodzenie powietrza, wówczas - w dowolnym miejscu hali - DachAirbox mogą zostać uzupełnione przez jednostki RecirculationBox, które również produkowane są w 3 wielkościach, o tych samych wydajnościach co DachAirbox.

Roofbox DachAirbox składa się z części zewnętrznej posadowionej na dachu i zabezpieczonej daszkiem przed wnikaniem opadów oraz wewnętrznej zamontowanej w hali przemysłowej, w niej też znajdują się główne elementy centrali i podzespoły regulacyjne.

Świeże powietrze wprowadzane do urządzenia kierowane jest do przeciwprądowego wymiennika ciepła o sprawności do 71% - co jest bardzo dobrym wynikiem w tej kategorii. Różne tryby pracy centrali realizowane są poprzez odpowiednie sterowania przepustnicami i obejściem. Całość napędzają energooszczędne wentylatory (1 nawiewny i 1 wywiewny) produkcji Rosenberg. A sukces w osiąganiu wysokich parametrów tkwi w technologii napędów EC.

Roofboxy DachAirbox dostarczane są z zainstalowanym systemem automatycznego sterowania, w pełni przetestowane i kompletne. Część zewnętrzna i wewnętrzna jednostki jest wyposażona w rozłączne okablowanie

 

DachAirbox z nagrzewnicą gazową

W ofercie znajdują się również jednostki z nagrzewnicą gazową, w których zimne powietrze zewnętrzne jest podgrzewane bezpośrednio podczas przepływu. Ciepło wytwarzane jest przez wielogłowicowy palnik, a następnie przenoszone za pośrednictwem  wymiennika ciepła wykonanego ze stali nierdzewnej, odpornej na wysoką temperaturę. Długotrwałe i niezawodne użytkowanie urządzenia, zapewnione jest przez wysoką jakość użytych materiałów i zastosowaną technologię precyzyjnego spawania. Roofboxy z nagrzewnicą gazową są wyposażone w wiele zabezpieczeń. Urządzenie może pracować na bazie gazu ziemnego oraz propan-butan.

 

RecirculationBox

Roofboxy RecirculationBox posiadają filtry workowe o dużej powierzchni filtracji i magazynowania pyłu. Wkłady są zamocowane do ramy za pomocą zacisków sprężynowych. Przepływ powietrza przez jednostkę zapewniają energooszczędne wentylatory EC produkcji Rosenberg, które są bezobsługowe oraz posiadają klasę szczelności  IP55.

ROOFBOXY - efektywna wentylacja hal przemysłowych

Za właściwą temperaturę powietrza odpowiada wymiennik ciepła wykonany z miedzi/aluminium, z wodą jako nośnikiem ciepła chłodzący powietrze latem i ogrzewający go zimą. Prawidłowe rozprowadzenie nawiewanego powietrza zapewnia regulowalny dyfuzor, który nawiewa ciepłe powietrze pionowo, a chłodne - dodatkowo również w bok.Kontakt w sprawie produktów:

Rosenberg Klima Polska sp. z o.o.
ul. Plantowa 5
05-830 Nadarzyn
tel. (+48) 22 720 67 73 do 74
www: www.rosenberg.pl
mail: wyślij wiadomośćwentylatory: do kanałów okrągłych » do kanałów prostokątnych » dachowe » oddymiające » uniwersalne » do okapów kuchennych » chemoodporne » osiowe » promieniowe » ze swobodnym wlotem » przeciwwybuchowe - "EX" » centrale wentylacyjno-klimatyzacyjne: podwieszane A20 » modułowe A20 » modułowe S40 » modułowe S60/I60 » kompaktowe Plug & Play » regulatorysterowniki » agregaty grzewcze: kanałowe i naścienne » kurtyny powietrzne

 Partnerzy i patroni

Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji        ecoplastol      Metalplast        Rosenberg Klima

Klima-Therm         Klimor         Global-Tech        Iglotech        Refsystem              Flop System Sp. z o.o.       Schiedel            Uniwersal           ebm Papst        Provent         Daikin         Ventec         Wigmors        Winterwarm      STERR          Intersoft             Kaisai            Lindab          Materflex         Stiebel Eltron        Venture Industries Sp. z o.o.      Test-Therm   


NEWSLETTER

Dodaj swój adres e-mail do naszego biuletynu aby otrzymać najświeższe wiadomości z branży!

         dodaj