ventia
venture
jesteś tu: strona główna / ogrzewanie

Nagrzewnice powietrza - przegląd oferty

data aktualizacji: 11-10-2018, 09:26 – artykuł promocyjny

Nagrzewnice jako urządzenia grzewcze wykorzystywane są w ogrzewaniu hal, wielokubaturowych magazynów, szklarni i innych pomieszczeń o zróżnicowanej powierzchni, ale także w biurach, czy sklepach. Pozwala to wyeliminować tradycyjne grzejnki, które są mniej wydajne w tego typu pomieszczeniach. Dzięki nagrzewnicy możliwa jest cyrkulacja powietrza w całym pomieszczeniu, a sterowane wentylatory umożliwiają kierowanie strumieniem powietrza w wybrane sektory.

fot.: VTS - wykorzystanie kilku nagrzewnic do ogrzewania hali

Głównymi zaletami tego rodzaju ogrzewania są możliwość natychmiastowego rozpoczęcia pracy. Ze względu na duże przepływy powietrza i wymuszony obieg powietrza (dzięki wentylatorom) zwiększa się tempo oraz efektywność nagrzewania dużych i wysokich pomieszczeń a także otwartych przestrzeni. Sposób działania nagrzewnicy uzależniony jest od jej rodzaju.

Urządzenia te zróżnicowane są pod względem: przeznaczenia, mocy grzewczej, paliwa jakim są zasilane oraz budowy

 

Ogrzewanie nadmuchowe - przegląd nagrzewnic

 

Nagrzewnice gazowe - w nagrzewnicach gazowych konieczne jest podłączenie do sieci gazowej oraz zapewnienie odprowadzenia spalin. Z kolei wygodniejsza jest ich lokalizacja - na ścianach, pod sufitem, na zewnątrz budynku. Na uwagę zasługuje również fakt, że poszczególne elementy układu przystosowane są do samodzielnej pracy doprowadzania ciepla do danych pomieszczeń.

 

   
nagrzewnica gazowa Flowair Robur G

fot.: FLOWAIR - nagrzewnica gazowa Robur G

Nagrzewnice serii G znajdują zastosowanie w takich pomieszczeniach jak: warsztaty, fabryki, budynki handlowe, sale wystawiennicze, hale sportowe i centra fitness.

Nadmuchowa nagrzewnica gazowa SAYMON-Kroll P

fot.: Saymon - nadmuchowa nagrzewnica gazowa SAYMON-Kroll P

Są to urządzenia przenośne (przewoźne) na gaz płynny. Zakres mocy urządzeń sięga od 10 do 142 kW, zatem istnieje możliwość dobrania odpowiedniego urządzenia do aktualnych potrzeb użytkownika, a jego doskonale opracowana konstrukcja pozwala na uzyskanie wysokiej sprawności i niezawodności.

   
nagrzewnica gazowa Winterwarm

fot.: Winterwarm - nagrzewnica gazowa grzewczo-wentylacyjna TR-C

Znajdują zastosowanie w ogrzewaniu hal i dużych powierzchni. Posiadają palnik modulowany, a mikroprocesor zapewnia inteligentne sterowanie. Nagrzewnice szybko reagują na zmiany temperatury, dzięki czemu ich praca jest enrgooszczędna. Możliwość montażu w dwóch położeniach - poziomo lub pionowo.

Nagrzewnice olejowe - nagrzewnice olejowe zasilane są olejem opałowym, ropą lub mazutem. Urządzenia te posiadają system odprowadzenia spalin, dzięki czemu zapewniony jest wysoce wydajne ogrzewanie czystym, suchym i pozbawionym dymu ciepłym powietrzem. Sprawdzają sie w miejscach, w których wentylacja jest ograniczona - sklepy, namioty imprezowe, bary szybkiej obsługi czy hale wystawowe. Mogą być stosowane z elastycznymi przewodami pozwalającymi na szybkie i łatwe rozprowadzenie ciepłego powietrza.

 

fot.: SAYMON - nagrzewnica nadmuchowa, olejowa SM70

Urządzenia, które dzięki mobilnej konstrukcji można ustawić w dowolnym miejscu i dostarczyć ciepło do obiektu w krótkim czasie

fot.: Flop System - nagrzewnica olejowa Farmer P20

Wyposażona w wymiennik ciepła pozwalający na odprowadzanie spalin na zewnątrz pomieszczenia, w którym się znajduje. Wyposażona w kółka jezdne. Całkowicie szczelna komora spalania, wydajna pompa paliwowa, fotoelektryczna kontrola płomienia i podwójna kontrola przegrzania. Urządzenie do zastosowania zewnętrznego jak i w pomieszczeniach zamkniętych, przystosowana do podłączenia kanału rozprowadzającego ciepłe powietrze.

 

   

fot.: MARAX - nagrzewnica olejowa bez odprowadzenia spalin XARAM Energy TK

Dostępna w kilku opcjach mocy - od 22 do 116 kW. Posiada termostat, automatyczny zapłon, wskaźnik poziomu paliwa oraz wyświetlacz temperatury.

 

   

Nagrzewnice wodne - dzięki nagrzewnicom wodnym można uzyskiwać powietrze o ściśle określonych parametrach oraz nadawać strumieniom różne kierunki przepływu i zasięg. Urządzenia te mogą być stosowane wszędzie tam, gdzie spełnione są normy dotyczące hałasu oraz ochrony przed zamarznięciem instalacji. Sprawdzają się w każdej porze roku, a niektóre modele mogą również chłodzić , jeśli posiadają funkcję zasilania wodą lodową. Praca tych urządzeń pozwala wyeliminować przeciągi przy niskich temperaturach na zewnątrz. Z kolei w czasie upałów eliminuje zbyt duży gradient temperatur. W nagrzewnicach wodnych dużą rolę odgrywa odpowiednia lokalizacja urządzeń w pomieszczeniu, która zapobiega zjawisku dużych różnic temperatury. Jeśli zajdzie taka konieczność możemy zastosować dodatkowe wentylatory umożliwiające bardziej precyzyjne sterowanie strumieniem powietrza w wybrane miejsca.

 

 FLOWAIR - nagrzewnica wodna LEO L1, L2, L3

fot.: FLOWAIRnagrzewnica wodna LEO L1, L2, L3

Nagrzewnica wodna przeznaczona do montażu wewnątrz pomieszczeń o szerokim  zakresie mocy grzewczych: 0,7 - 121,0 kW.  Obudowa wykonana z lekkiego  i wytrzymałego materiału epp (spieniony polipropylen).

fot.: Konwektor - Neolux IIIA - aparat grzewczo-wentylacyjny

Aparat służy do ogrzewania lub chłodzenia (system dwururowy), wentylacji, dogrzewania pomieszczeń typu sale konferencyjne, biura, restauracje, hotele. Wersja ta służy do całkowitej zabudowy. Obudowa aparatu wykonana jest w całości z blachy stalowej ocynkowanej. Nagrzewnica (chłodnica) wodna Cu/Al. Wentylator wykonany jest z profili aluminiowych.

 

fot.: VTS - Volcano VR2


Nagrzewnica powietrza z dwurzędowym wymiennikiem ciepła o mocy 8-50 kW i strumieniu przepływu powietrza do 4850 m3/h

fot.: Alnor - Nagrzewnice wodne kanałowe HDW

Stosowane są do ogrzewania powietrza w systemach wentylacyjnych. Nośnikiem energii jest gorąca woda. Może być zamontowana w kanale wentylacyjnym zarówno pionowym jak i poziomym przy dowolnym kierunku przepływu powietrza.

 

   


Nagrzewnice elektryczne - zasilane energią elektryczną. Nagrzewnice elektryczne są bardzo skuteczne w ogrzewaniu: pomieszczenia mieszkalne, warsztaty, sklepy, domy letniskowe, magazyny, lokale gastronomiczne, lokale handlowe i usługowe, obiekty użyteczności publicznej, domy jednorodzinne, szklarnie, hale sportowe, zabudowania fabryczne. Są bezpieczne i czyste.

 

fot.: Venture Industries - przenośna nagrzewnica EP

Przenośna nagrzewnica EP do ogrzewania małych pomieszczeń handlowych lub produkcyjnych. Jest to idealne rozwiązanie do ogrzewania lub dogrzewania dla małych pomieszczeń fabrycznych, magazynów, biur, pomieszczeń studyjnych, itp.

fot.: Jaga - nowoczesne aparaty grzewczo-wentylacyjne Jaga-AVS

Nagrzewnice Jaga to idealne rozwiązanie ogrzewania budynków przemysłowych, hal sportowych, garaży, powierzchni wystawienniczych, magazynów itp. Z myślą o mniejszych pomieszczeniach zaprojektowane zostały modele o mniejszych gabarytach - Nagrzewnice Jaga Mini.

Jaga nagrzewnice AVS

fot.: Vents - nagrzewnica z serii NK

Elektryczne nagrzewnice kanałowe przeznaczone do podgrzewania nawiewanego powietrza w wentylacyjnych systemach o przekroju okrągłym. Służą do podgrzewania powietrza w systemach grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych.

http://www.wentylacyjny.pl/obrazki3/elektryczna_nagrzewnica_kanalowa_vents_041116.jpg

fot.: Iglotech - nagrzewnice kanałowe elektryczne prostokątne EKS

Wielkość dobierana do przekroju kanału

fot.: Ventia - ngrzewnica kanałowa okrągła ECH

Przeznaczone do podgrzewania czystego powietrza. Mogą być montowane w pozycji poziomej oraz pionowej. Maksymalna temperatura wyjściowa wynosi 50°C. Prędkość powietrza przepływającego przez nagrzewnicę nie może być mniejsza niż 1,5 m/s. Przepływ gazów wybuchowych lub agresywnych jest zabroniony. Urządzenia przeznaczone do wewnętrznych instalacji.

fot.: Glen Dimplex - nagrzewnica CFH 60


Wyposażona w dmuchawę z wysoką prędkością przepływu powietrza zapewniającą wydajną pracę oraz w wygodny wielokierunkowy uchwyt ułatwiający montaż urządzenia na ścianie. Urządzeniem można sterować za pomocą elektronicznego, zdalnego sterownika CFCH (wyposażenie dodatkowe), umożliwiającego jednoczesne sterowanie maks. 7 jednostkami, bądź za pośrednictwem systemu inteligentnego zarządzania budynkiem (BMS). CFH 60 można w prosty sposób łączyć z innymi jednostkami przy pomocy kabla sieciowego LAN, dzięki czemu możliwe jest centralne sterowanie pracą całego systemu nagrzewnic.

 

fot.: Rosenberg - nagrzewnica EHRR 100

Znajduje zastosowanie w nawiewnych systemach wentylacji mechanicznej, do ogrzania strumienia powietrza w okresie zimy oraz/lub do utrzymania temperatury w strefach o indywidualnej regulacji temperatury.

Maksymalna temperatura wylotowa nagrzewnicy nie powinna przekraczać +50°C. Przeznaczona do montażu wewnętrznego, poziomego lub pionowego, w kanałach wentylacyjnych o przekroju kołowym.

 

Nagrzewnica XARAM Energy / NXG HEATERS z elektronicznym sterowaniem

fot.: MARAX - nagrzewnica elektryczna XARAM Energy / DANIA

Nagrzewnica z elektronicznym sterowaniem wyposażona w wyświetlacz LCD. Zewnętrzny panel sterowania umożliwiający wybór prędkości wentylatora i poziomów grzania. Ten model może być montowany na ścianie (trzeba dokupić uchwyt) lub na podłodze. Polska produkcja z 3-latnią gwarancją.


 

ZOBACZ TAKŻE:

Opracowanie: Redakcja
Zdjęcia: Winterwarm, FLOWAIR, Rosenberg, Glen Dimplex, Flop System, Alnor, Ventia, VTS, Venture Industries, Konwektor, Saymon, Vents, Jaga, MaraxPartnerzy i patroni

Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji       ebm Papst      VTS      ecoplastol       Uniwersal    Metalplast        Rosenberg Klima        Klima-Therm         Klimor         Global-Tech        Iglotech        Refsystem             Schiedel          Intersoft                    Provent         Daikin         Ventec         Wigmors        Winterwarm      STERR       Flop System Sp. z o.o.        Kaisai            Lindab          Materflex         Stiebel Eltron        Venture Industries Sp. z o.o.      Test-Therm   

Temat miesiaca

Centrale wentylacyjne - przegląd