venture
jesteś tu: strona główna / ogrzewanie

Pompy ciepła DVI

data aktualizacji: 28-07-2017, 12:53 – artykuł promocyjny

Pompa ciepła może pozyskiwać ciepło do ogrzewania domu z kilku źródeł: gruntu, wody i powietrza. Ich działanie jest w pełni zautomatyzowane, nie ma potrzeby stosowania paliwa. Kolejną ich zaletą jest brak emisji spalin, a ponadto koszty ogrzewania obiektu są niewielkie. Pompy ciepła czerpiące energię z gruntu to urządzenie grzewcze, które sprawdzają się nawet w największe mrozy.

Pompy ciepła DVI

W przypadku ogrzewania domu gruntowną pompą ciepła uzyskujemy wysoki współczynnik wydajności grzewczej COP (stosunek ilości uzyskanego ciepła do energii napędzającej pompę), szczególnie kiedy ciepło pobierane jest z gruntu mokrego (gliniastego). Gruntowe pompy ciepła DVI są solidnie i estetycznie wykonane, hartowane rury wymiennika charakteryzują się niezwykłą wytrzymałością. Dostępne moce od 5kW do 85kW. Współczynnik SCOP dla poszczególnych zakresów mocy przy ogrzewaniu podłogowym ma wartość od 4,41 - 5,04, a przy ogrzewaniu grzejnikiem jest to od 3,50 - 3,90. Jednostka wewnętrzna charakteryzuje się bardzo cichą pracą przez co nie jest uciążliwa dla domowników.
 

Pompy ciepła DVI
 

Powietrzna pompa ciepła osiąga wysoką efektywność od wiosny do jesieni, dlatego doskonale spisuje się jako urządzenie do przygotowywania ciepłej wody użytkowej, ale również do ogrzewania obiektów. Montaż powietrznej pompy ciepła jest rozwiązaniem najtańszym i najłatwiejszym, ponieważ nie wymaga budowy gruntowego wymiennika ciepła. Powietrzne pompy ciepła DVI to ciche i bardzo wydajne urządzenia o wysokiej jakości wykonania. Dostępne moce od 7 kW do 200 kW umożliwiają dopasowanie do każdego rodzaju budynku. Pompa ciepła DVI służy do ogrzewania oraz przygotowania ciepłej wody użytkowej. C.W.U. przygotowywana jest w unikalny sposób. Nie mamy tutaj tradycyjnego zbiornika, dzięki czemu prawdopodobieństwo występowania bakterii legionella spada do minimum. Zamiast tego pompa wyposażona jest w przepływowy wymiennik ciepła, w którym ogrzewana jest woda do użytku domowego. System DVI można połączyć z instalacją solarną. Sprężarka umieszczona jest w jednostce zewnętrznej, która jest dodatkowo wygłuszona.

Pompy ciepła DVI
 Opracowanie: Redakcja
Żródło: ASK


Partnerzy i patroni

Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji        ecoplastol      Metalplast        Rosenberg Klima

Klima-Therm         Klimor         Global-Tech        Iglotech        Refsystem              Flop System Sp. z o.o.       Schiedel            Uniwersal           ebm Papst        Provent         Daikin         Ventec         Wigmors        Winterwarm      STERR          Intersoft             Kaisai            Lindab          Materflex         Stiebel Eltron        Venture Industries Sp. z o.o.      Test-Therm   


NEWSLETTER

Dodaj swój adres e-mail do naszego biuletynu aby otrzymać najświeższe wiadomości z branży!

         dodaj