venture

Ebm Papst

Wentylatory promieniowe - przegląd oferty producentów

data aktualizacji: 05-10-2018, 10:28 – artykuł promocyjny

Głównym przeznaczeniem wentylatorów jako maszyn energetycznych jest wymiana gazów uzyskana dzięki wytworzonej różnicy ciśnień. Ze względu na sposób konstrukcji wentylatora rozróżnia się modele osiowe (normalne, śmigłowe, przeciwbieżne) oraz promieniowe (normalne, bębnowe, poprzeczne).

Wentylator promieniowy normalny w budowie przypomina dmuchawę lub sprężarkę promieniową. Energia przekazywana jest do gazu na promieniowym kierunku przepływu. Początkowo napływ jest osiowy i dopiero w komorze wlotowej wirnika przybiera układ promieniowy. Między średnicą wlotową, a wylotową występują różne prędkości obwodowe odpowiedzialne za powstanie efektu odśrodkowego zwiększającego przyrost ciśnienia. NA rynku dostępne są wentylatory promieniowe o różnej wielkości. 

 

Przegląd oferty rynkowej

 

WENTYLATORY PROMIENIOWE EBMPAPST
 

Wentylator promieniowy z łopatkami do tyłu EBM PAPSTWentylator promieniowy z łopatkami do tyłu w wersji z płytą montażowąWentylator promieniowy z łopatkami do tyłu z wirnikiem typu Radical
   Wentylator promieniowy       Wentylator promieniowy       Wentylator promieniowy   
   z łopatkami do tyłu                z łopatkami do tyłu               z łopatkami do tyłu    
                                                 z płytą montażową             z wirnikiem typu RadiCal  
   


Wentylatory promieniowe
z łopatkami do tyłu, o średnicy od 133 mm do 900 mm. Silniki jedno lub trójfazowe, dwu, cztero lub sześcio polowe lub EC (elektrycznie komutowany) z płynną regulacją prędkości. Wirnik metalowy lub plastikowy (modele mniejszej średnicy).
Wentylatory promieniowe z łopatkami do tyłu w wersji z płytą montażową i wspornikiem silnika w kształcie pająka, dla średnic od 630 mm do 900 mm w postaci modułowej z płytą zamontowaną na podstawie. Silniki EC (elektrycznie komutowany) z możliwością płynnej regulacji prędkości poprzez wyjście 0-10 V i RS485 MODBUS.
Wentylatory promieniowe z łopatkami do tyłu z nowym wirnikiem typu RadiCal, który w znacznym stopniu obniża hałas wentylatora w porównaniu do standardowego rozwiązania. Silniki jedno, trójfazowe lub elektrycznie komutowany (EC) z płynną regulacją prędkości.

 


WENTYLATORY PROMIENIOWE FLOP SYSTEM

 

Wentylator trójbiegowy FFCF 234HT Flop SystemPromieniowy wentylator kuchenny/ łazienkowy F200T Flop SystemNiskoenergetyczny wentylator wyciągowy Quadra HTP-DP Flop System

FFCF 234HT                      F200T                     Quadra HTP-DP


Wentylator trójbiegowy FFCF 234HTto najprawdopodobniej najbardziej rewolucyjny system wentylacji, jaki pojawił się na rynku. Teraz można stosować jeden typ wentylatorów zarówno w kuchni, łazience, pokoju dziennym lub innych pomieszczeniach. Prędkość obrotów można ustawić indywidualnie dla każdego wentylatora, podobnie jak czas pracy i poziom wilgotności przy którym wentylator ma się włączyć. Dzięki łatwej instalacji FFCF 234HT? staje się wentylatorem idealnym.
F200T to promieniowy wentylator do łazienki lub kuchni, który przeznaczony jestdo montażu podtynkowego lub powierzchniowego. Istnieje możliwość podłączenia do pionowego systemu wentylacji. Wyłączenie regulowane jest w zakresie od 1 do 20 minut.
Niskoenergetyczny wentylator Quadra HTP-DP to wentylator promieniowy dwubiegowy, do montażu ściennego lub sufitowego o bardzo niskim zużyciu energii i poziomie hałasu. Idealny do małych mieszkań lub pokoi hotelowych, łazienek, kuchni, toalet oraz innych pomieszczeń użytkowych.

 


WENTYLATORY PROMIENIOWE IGLOTECH
 

Wentylator PROMIENIOWY MA IglotechWentylator PROMIENIOWY MB IglotechWentylator PROMIENIOWY AA Iglotech

MA                                 MB                               AA       


Wentylator promieniowy MA posiada powłokę z żywicy epoksydowej, która zabezpiecza przed korozją oraz obudowę ze stali węglowej.
Wentylator promieniowy MB posiada wirnik ze stali galwanizowanej oraz asynchroniczny silnik klatkowy.
Wentylator promieniowy AA posiada aluminiową turbinę oraz asynchroniczny silnik klatkowy.

 

WENTYLATORY PROMIENIOWE METALPLAST

 

Wentylatory promieniowe Metalplast AA i WB

WA i WB


Wentylatory promieniowe typu WA i WB przystosowane są do przetłaczania powietrza czystego lub zanieczyszczonego o maksymalnym stężeniu zapylenia do 0,3g/m3 i temperaturze +40ºC. Znajdują zastosowanie w instalacjach wentylacyjnych (nawiewnych lub wywiewnych) w przemyśle, rolnictwie, budownictwie, przemyśle chemicznym, a także w różnych rodzajach obiektów użyteczności publicznej jak: laboratoria, magazyny, szpitale, szkoły, stołówki, baseny, oczyszczalnie ścieków itp. Wentylatory typu WA i WB wykonane są z twardego PVC.

 


WENTYLATORY PROMIENIOWE ROSENBERG
 

Wentylatory promieniowe EPND

  EPND 160-2 RD


Wentylator promieniowy EPND 160-2 RD  przystosowany jest do transportowania lekko zabrudzonego powietrza i agresywnych mediów, takich jak np. opary kwasów czy rozpuszczalników. Znajduje on zastosowanie w instalacjach wyciągowych w petrochemiach, zakładach tekstylnych, drukarniach, laboratoriach, pralniach itp. Wentylator może być montowany zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Przeznaczony jest do pracy ciągłej.

 

 

WENTYLATORY PROMIENIOWE HAVACO - VENTIA
 

Wentylator promieniowy HAVACO CLB Ventiawentylator promieniowy CHY HAVACO - Ventiawentylator promieniowy CMR HAVACO

CLB                                         CHY                                        CMR 

Wentylatory promieniowe CLB marki HAVACO zostały zaprojektowane z myślą o instalacjach nadmuchowych  do kotłów C.O., ale równie znakomicie sprawdzają się w instalacjach chłodzenia elementów elektronicznych, instalacjach laboratoryjnych oraz mieszkaniowych.
Wentylatory CHY znajdują zastosowanie w procesach technologicznych, w których potrzebna jest niewielka ilość powietrza o wysokim ciśnieniu, takich jak: układy palników gazowych, układy filtracyjne, maszyny drukarskie itp.
Wentylator promieniowy CMR przeznaczony do aplikacji, gdzie konieczny jest transport pyłu, trocin, drobnych elementów metalowych lub drewnianych, oraz we wszelakich instalacjach w których potrzebujemy niedużych ilości powietrza przy podwyższonym ciśnieniu statycznym.


WENTYLATORY PROMIENIOWE VENTURE INDUSTRIES
 

Wentylatory promieniowe DEM Venture IndustriesPromieniowy wentylator LBB Venture IndustriesPromieniowy wentylator LBB Venture Industries

DEM                                        LBB                                      FSA


DEM to wentylator promieniowy, dwustronnie ssący z napędem bezpośrednim, który stosowany jest w centralach wentylacyjnych i klimatyzacyjnych, do chłodzenia szaf sterowniczych, modułów elektrycznych, elementów maszyn, nawiewu w procesach technologicznych, etc.
Promieniowe wentylatory niskociśnieniowe LBB, przeznaczone są do transportu gazów o niskim stopniu zapylenia, maksymalne zapylenie 0,3 g/m3. Znajdują zastosowanie w różnorodnych instalacjach wentylacji mechanicznej, do tłoczenia powietrza w procesach technologicznych, systemach wentylacji, urządzeniach chłodniczych i klimatyzacyjnych, suszarniach.
Wentylatory serii FSA przeznaczone są do tłoczenia lub wyciągania powietrza w procesach produkcyjnych, systemach wentylacji, w urządzeniach chłodniczych i klimatyzacyjnych, suszarniach. Znajdują zastosowanie w centralach wentylacyjnych.

 

WENTYLATORY PROMIENIOWE ALNOR

 

Alnor Systemy Wentylacji - wentylator promieniowy BORKAAlnor Systemy Wentylacji - wentylator promieniowy ALC

BORKA                                       ALC   

Wentylator promieniowy BORKA ma zastosowanie np w przemyśle włókienniczym, ceramicznym, cementowym itp.

Wentylator promieniowy ALC ma zastosowanie w chłodnictwie, wentylacji i instalacjach ogrzewania, gdzie wymagany jest duży przepływ powietrza przy minimalnym ciśnieniu.Opracowanie: Redakcja
Zdjęcia: ebm-papst Polska Sp. z o.o., Flop System, Iglotech, Metalplast, Rosenberg, Venture Industries, Ventia, Alnor Systemy WentylacjiPartnerzy i patroni

Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji       ebm Papst      VTS      ecoplastol       Uniwersal    Metalplast        Rosenberg Klima        Klima-Therm         Klimor         Global-Tech        Iglotech        Refsystem             Schiedel          Intersoft                    Provent         Daikin         Ventec         Wigmors        Winterwarm      STERR       Flop System Sp. z o.o.        Kaisai            Lindab          Materflex         Stiebel Eltron        Venture Industries Sp. z o.o.      Test-Therm   

Temat miesiaca

Centrale wentylacyjne - przegląd